Pradžia EN

Programos „Eurostars 3“ informacinė diena

2023-02-15 Nuotoliniu būdu Registracija vyksta iki 2023-02-14

Lietuvos mokslo taryba (LMT) šių metų vasario 15 d., 11 val., organizuoja seminarą, kuriame pristatys jungtinės programos „Eurostars 3“ kvietimo sąlygas ir pakvies labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ), vykdančias mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, teikti paraiškas projektams įgyvendinti.

Renginyje mokslo studijų institucijų ir įmonių atstovams bus pristatomos priemonės „Eurostars 3“ projektų finansavimo sąlygos, projektų tinkamumo ir vertinimo kriterijai, nacionalinės finansavimo taisyklės. Dalyviams bus pristatyta elektroninė paraiškos pildymo platforma ir paraiškų pildymo gairės, o pasibaigus renginiui bus atsakyta į klausimus. 

Auganti tarptautinių mokslinių tyrimų projektų paklausa

„Lietuvos dalyvavimo „Eurostars“ programoje rezultatai rodo vis augantį tarptautinių MTEP projektų poreikį. Paskutinio kvietimo metu net 8 projektai, kuriuose dalyvavo partneriai iš Lietuvos, sėkmingai įveikė ekspertinį vertinimą ir buvo atrinkti finansavimui iš daugiau nei 200 paraiškų bei  pateko tarp 106 finansuotinų projektų“, – sako  LMT Mokslo ir verslo bendradarbiavimo skyriaus vedėja dr. Lina Kisielė.   

2023 m. vasario 10 d. bus paskelbtas ketvirtasis priemonės „Eurostars 3“ kvietimas. Paraiškų teikimo terminas – 2023 metų balandžio 13 d., 14 val. Briuselio laiku. Iki šiol vykusių „Eurostars 3“ kvietimų rezultatus galima rasti čia.

Programoje „Eurostars 3“ projekto koordinatorius gali būti MVĮ, siekianti bendradarbiauti MTEP ir inovacijų srityje su tarptautiniais partneriais bei kurti naujus produktus, procesus ar paslaugas Europos ir pasaulio rinkoms. Programoje „Eurostars 3“ taip pat gali dalyvauti labai mažos, mažos, vidutinės, didelės įmonės, tyrimų centrai, universitetai. „Eurostars 3“ projekte Lietuvos dalyviui ar dalyviams gali būti skiriama iki 300 tūkst. eurų lėšų projektui finansuoti.

Tipiniai „Eurostars“ programos projektai įtraukia 2–4 partnerius iš 2–3 skirtingų „EUREKA“ narių šalių. Vidutiniškai projekto vertė siekia 1,4 mln. eurų ir kiekvienam partneriui tenka po 300–500 tūkst. eurų paramos. Vidutinė projekto trukmė  – 24–30 mėnesiai.

Eurostars 3 – didžiausia tarptautinė mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programa

Programa „Eurostars 3“ yra dalis tarpvyriausybinės ir Europos Komisijos iniciatyvos „EUREKA“, kuri remia į rinką orientuotą mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą visose pažangiose technologijų srityse bei skatina daugiašalį verslo ir mokslo bendradarbiavimą projektuose. Vidutiniškai Lietuvos partneriai gauna 0,06 mln. eurų, Lietuva bendradarbiauja su 45 šalimis. Iki šiol iniciatyvoje iš viso dalyvavo 735 organizacijos iš Lietuvos, kurioms skirta 40,85 mln. eurų. Daugiau informacijos apie programą.

Registracija į seminarą vyks iki vasario 14 d. Prisijungimo nuorodomis bus pasidalinta prieš seminarą.

Registracija jau baigta!