Pradžia EN

Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra (Widening + ERA)

Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės stiprinimas“ (angl. Widening Participation and Strengtening the European Research Area) yra skirta Europos Sąjungos (ES) šalims ir jų atokiausiems regionams, kurių mokslinių tyrimų ir inovacijų lygio rodikliai mažesni nei 70 proc. ES vidurkio, ir asocijuotoms šalims (AŠ). Šis rodiklis yra sudėtinis, parodantis mokslinių tyrimų pažangą nacionaliniu lygiu, kuriuo remiantis šalys su mažesniu dalyvavimo sėkmės rodikliu (ES-13, Portugalija ir Graikija) yra pavadintos plėtros šalimis. Šios programos tikslas – sumažinti mokslo kokybės ir inovacijų atotrūkį tarp Europos šalių.

Naujojoje programoje „Pažangos Sklaida“ turės bendrą darbo programą „Europos mokslinių tyrimų erdvės stiprinimas – ES mokslinių tyrimų ir inovacijų sistemos reforma ir tobulinimas“ (angl. Strengtening the European Research Area, ERA). Remiantis programos „Horizontas 2020 mokslo su visuomene ir visuomenei sritimi (SwafS)", šioje dalyje plačiai aptariami ERA politikos prioritetai, prisidedant prie visos programos tikslų.

Plėtros šalys: 

  • ES narės: Bulgarija, Čekija, Estija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Graikija, Malta, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija
  • Asocijuotos šalys (AŠ): Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina, Farerų salos, Gruzija, Juodkalnija, Makedonija, Moldova, Serbija, Tunisas, Turkija ir Ukraina

Norite sužinoti daugiau apie šią programą ir finansavimo principus? O gal jau pradėjote rašyti paraišką ir kilo klausimų, arba norite paraiškos įvertinimo? Susiekite su šios srities NCP Aurelija Povilaike tel. 8 608 90639 e. p. aurelija.povilaike@lmt.lt  arba Ieva Budrienė, ieva.budriene@lmt.lt, 8 684 03 247.

Suteiksime kvalifikuotą ir nemokamą pagalbą programos dalyviams ir pareiškėjams.  

Naudinga informacija:

Atstovas „Europos horizonto“ komitete:

Ekspertai „Europos horizonto“ komitete: