Pradžia EN

Vyks tarptautinis mokslo simpoziumas „Kino gimimas imperijų paribiuose Vidurio Rytų Europoje“

2022-06-29 Kitos Lietuvos ir užsienio mokslo naujienos

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia tarptautinį simpoziumą „Kino gimimas imperijų paribiuose Vidurio Rytų Europoje“. Didelis dėmesys simpoziume bus skiriamas Ukrainos kino tyrimams.

Simpoziumas vyks š. m. liepos 5 d. 10—14.30 val. Simpoziumas yra mokslinio tyrimo „Kino ištakos Lietuvoje: nacionaliniai, imperiniai ir globalūs ryšiai“ (projekto Nr. S-LIP-19-72), kurį finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir įgyvendina Lietuvos teatro ir muzikos akademija, dalis.

Pasak rengėjų, simpoziume bus apžvelgta ankstyvojo (1896–1914) ir nebylaus (1896–1929) Vidurio Rytų Europos kino istorija, daugiausia dėmesio bus skirta šalims, kurių kino istorijos mažai matomos tarptautinėje istoriografijoje. Drauge su pranešėjais iš Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Ukrainos, Vengrijos bus diskutuojama apie tai, kokie šio regiono kino, kurio gimimas ir raida priklauso nuo imperijų (Rusijos, Habsburgų) įtakos, bruožai. 

Renginio programa. Renginio kalba – anglų.  

Renginys hibridinis. Pranešimų galima klausytis nuotoliniu būdu arba tiesiogiai „Meno avilio“ sinematekoje (A. Goštauto g. 2, Vilnius), įėjimas atviras visiems. Registracija į renginį.

Liepos 5, 12 ir 19 dienomis erdvėje po Liubarto tiltu simpoziumą lydės nemokami Ukrainos nebylaus avangardinio kino su gyva muzika seansai iš peržiūrų ciklo „Gilios upės tyliai plaukia“. Daugiau informacijos.