Pradžia EN

Oficialiai pradedama naujai įsteigtos THCS partnerystės veikla

Data 2023-02-21 Kategorija Tarybos naujienos

Vasario 13–14 d. Lietuvos mokslo tarybos (LMT) atstovai Romoje dalyvavo Italijos sveikatos apsaugos ministerijos surengtame įvadiniame „Europos Horizonto“ programos kofinansuojamoje partnerystės „Sveikatos priežiūros sistemų pertvarka“ (angl. Transforming Health & Care Systems, THCS) renginyje, kuriame pirmą kartą susirinko visi THCS partnerystėje dalyvaujantys partneriai.

Europos sveikatos priežiūros sistemos susiduria su pagrindiniais bendrais iššūkiais, kuriems spręsti reikia novatoriškų, suderintų ir koordinuotų sprendimų, dėl to buvo sukurta Europos sveikatos priežiūros sistemų pertvarkymo partnerystė (THCS), suteikianti unikalią strateginę galimybę, investuojant į mokslinius tyrimus, ateityje pertvarkyti Europos sveikatos priežiūros sistemas.

Vadovaujant Italijos sveikatos apsaugos ministerijai, THCS partnerystėje dalyvauja 64 partneriai iš 26 šalių, daugiausiai atstovaujantys nacionalinėms ir regioninėms ministerijoms, mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo organizacijoms bei mokslinius tyrimus vykdančioms organizacijoms. Partnerystė yra bendrai finansuojama pagal ES bendrąją mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Europos Horizontas“ ir yra skirta remti koordinuotą nacionalinį bei regioninį mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimą, taip pat gebėjimų stiprinimą, tinklų kūrimą, sklaidą ir kitą svarbią veiklą, kuria siekiama remti sveikatos priežiūros sistemų pertvarką.

Pagrindinė THCS veikla yra mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų finansavimas skelbiant bendrus tarptautinius kvietimus teikti paraiškas mokslo ir inovacijų projektams. Kartu bus skatinama papildoma veikla, kuria mažinamas atotrūkis tarp mokslo ir politikos, remiamas gebėjimų stiprinimas ir įgyvendinimas.

THCS partnerystė oficialiai pradėta įgyvendinti nuo 2023 m. sausio mėn. ir bus vykdoma 7 metus. Pirmąjį tarptautinį bendrą kvietimą teikti paraiškas planuojama paskelbti 2023 m. kovo mėn. THCS programos partneriai Lietuvoje – LMT ir LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos THCS interneto puslapyje.