Pradžia EN

LMT pirmininkas dalyvavo „Instruct-ERIC“ tarybos susitikime Lisabonoje

Data 2023-05-15 Kategorija Tarybos naujienos
LMT pirmininkas dalyvavo „Instruct-ERIC“ tarybos susitikime Lisabonoje

Gegužės 9–10 d. Lisabonoje vyko Integruotos struktūrinės biologijos infrastruktūros Europos MTI konsorciumo „Instruct-ERIC“ tarybos susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininkas dr. Gintaras Valinčius. Susitikimo Lisabonoje tikslas buvo išrinkti šios organizacijos naują tarybos pirmininką ir vicepirmininką bei nubalsuoti dėl Slovėnijos ir Graikijos narystės „Instruct-ERIC“.

Nauji vadovai – ilgamečiai bendruomenės nariai

Remdamiesi savo ilgamete „Instruct-ERIC“ buvimo bendruomenėje patirtimi, nauja „Instruct-ERIC“ tarybos pirmininke išrinkta Sarah Butcher, o vicepirmininku – Jose Maria Carazo. Jie pakeičia Eric Guittet iš Prancūzijos Nacionalinio mokslinių tyrimų centro, kuris ketverius metus buvo šios tarybos pirmininkas. Eric Guittet toliau liks tarybos nariu ir atstovaus Prancūzijai.

„Tikiuosi, kad būdama „Instruct-ERIC“ pirmininke palengvinsiu tarybos vaidmenį, prisidedant prie nuolatinio augimo ir plėtros, stiprinant bendravimą, skaidrumą, įtrauktį ir veiksmingumą visose srityse“, sakė naujoji „Intruct-Eric“ tarybos pirminkė Sarah Butcher.


Nuotr. iš kairės į dešinę: Haraldas Schwalbe, Sarah Butcher, Jose Maria Carazo, Natalie Haley, Claudia Alen Amaro

Graikija ir Slovėnija – „Instruct“ dalis

Gavus „Instruct-ERIC“ tarybos patvirtinimą, Graikijos ir Slovėnijos mokslininkai dabar yra „Instruct“ bendruomenės nariai ir gali dalyvauti visoje „Instruct-ERIC“ veikloje, įskaitant visą technologijų katalogą, stažuotes, mokymo programas ir MTEP finansavimą. Tiek Graikija, tiek Slovėnija turi ilgą struktūrinės biologijos žinių istoriją. Patirtis, kurią gali suteikti konsorciumui, ir naujovės, kurias gali pristatyti apsilankymų metu 11 „Instruct“ centrų, turės didelį poveikį struktūrinės biologijos bendruomenei.

Graikijai ir Slovėnijai prisijungus prie „Instruct-ERIC“ konsorciumo, bendras šalių narių ir organizacijų skaičius padidėjo iki 16. Abi šalys dabar yra tarptautinės paskirstytos mokslinių tyrimų infrastruktūros dalis, prisijungusios prie Belgijos, Čekijos, EMBL, Suomijos, Prancūzijos, Izraelio, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos, Slovakijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės.


Nuotr. Slovėnijos ir Graikijos vėliavos

Ateityje – „Instruct“ centras Lietuvoje

Lietuva – novatoriška šalis, turinti ilgametes molekulinės ir struktūrinės biologijos tradicijas, kuri šiuo metu yra tarptautinių mokslinių tyrimų infrastruktūrų „Instruct-ERIC“ narė, atstovaujama Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biotechnologijos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo Giedriaus Sasnausko. Didžiausia struktūrinės biologijos bendruomenės dalis sutelkta VU GMC, kuriame yra modernios laboratorijos ir mokslinių tyrimų infrastruktūros objektai. Pagrindinė VU GMC atstovo G. Sasnausko funkcija bus konsultuoti LMT, priimant sprendimus dėl narystės „Instruct-ERIC“ ir Lietuvos dalyvavimo procesų organizavimui.

„Narystė „Instruct-ERIC“ atveria daug naujų galimybių Lietuvos mokslininkams ir magistrantams pasinaudoti didžiulės Europos struktūrinių biologų bendruomenės patirtimi ir eksperimentiniais ištekliais. Mūsų šalies narystė taip pat prisideda prie atvirų mokslo tradicijų stiprinimo bei kuria draugišką akademinę aplinką geriausiems talentams klestėti“, – pažymi LMT pirmininkas dr. G. Valinčius.

VU GMC, kaip narystę įgyvendinanti organizacija „Instruct-ERIC“, ateityje planuoja inicijuoti „Instruct“ centro įkūrimo procesą Lietuvoje, kuris kviestų jaunuosius tyrėjus iš kitų šalių pasinaudoti struktūrinės biologijos metodų ir įrangos rinkiniu šiuo metu esančiose Lietuvos mokslo institucijose – VU GMC, Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Vytauto Didžiojo universitete. Tokie vizitai inicijuoja ilgalaikį bendradarbiavimą ir yra naudingi priimančiai šaliai, tad tokia šalimi sieks tapti ir Lietuva. LMT savo galimybių ir programų rėmuose prisidės prie šios iniciatyvos įgyvendinimo. Narystės įgyvendinimas „Instruct“ finansuojamas LMT.

„Instruct-ERIC“ taryba yra pagrindinis konsorciumo sprendimus priimantis organas. Ją sudaro moksliniai ir administraciniai atstovai iš kiekvienos „Instruct-ERIC“ valstybės narės.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lietuvos mokslo tarybos
Visuomenės informavimo specialistė
Solveiga Ramanauskienė
Tel. +370 676 42 056
El. p. solveiga.ramanauskiene@lmt.lt