Pradžia EN

Lietuvos mokslo taryboje – Suomijos ambasadorės vizitas

Data 2023-05-24 Kategorija Tarybos naujienos
Lietuvos mokslo taryboje – Suomijos ambasadorės vizitas

Gegužės 24 d. Lietuvos mokslo taryboje (LMT) lankėsi Suomijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Arja Inkeri Makkonen. Šiandien Suomijos švietimo sistema yra labiausiai gerbiama ir potencialiai galingiausia nacionalinių švietimo sektorių pasaulyje, tad Suomija – viena iš lyderių edukacijos technologijų (EdTech) srityje. Vizito tikslas buvo aptarti turimas partnerystes bei naujas bendradarbiavimo galimybes su Suomijos mokslininkais.

Susitikime su Suomijos ambasadore Lietuvoje J. E. Arja Inkeri Makkonen, LMT pirmininku dr. Gintaru Valinčiumi, Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėju Viktoru Mongirdu ir Nacionalinių kontaktinių atstovų (NCP) tinklo vadove Aurelija Povilaike ambasadorei buvo pristatyta pagrindinė LMT veikla, supažindinta su tarptautinio bendradarbiavimo programomis, Lietuvos dalyvavimu pagrindinėse finansuojamose Europos Sąjungos partnerystėse. Buvo aptartos ryšių stiprinimo ekspertinime vertinime galimybės. Šiuo metu LMT ekspertų duomenų bazėje yra per 20 Suomijos mokslininkų, kuriems jau yra tekę dalyvauti ekspertiniame vertinime, ir keletą potencialių kandidatų dar nesudalyvavusių ekspertiniame vertinime.


Nuotraukoje iš kairės į dešinę Suomijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Arja Inkeri Makkonen, NCP tinklo vadovė Aurelija Povilaikė,Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas dr. Viktoras Mongirdas, LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius

Suomijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Arja Inkeri Makkonen pasidalijo su LMT įmonių skatinimo programų Suomijoje gerąja praktika bei aptarė galimybes kaip skatinti dvišalį mokslo ir verslo bendradarbiavimą. J. E. Arja Inkeri Makkonen pažymėjo, kad tarptautinių ryšių stiprinimui svarbu užmegzti tiesioginį gyvą kontaktą, tad  skatino Lietuvos tyrėjus ir verslo organizacijas atvykti į Suomiją pasisemti gerosios darbo patirties.

Svarbia susitikimo ašimi tapo tai, kad Lietuvoje bus kuriamas dirbtinio intelekto (DI) ekscelencijos centras. Nors Lietuvoje DI technologijos sparčiai vystomos, tam, kad Lietuvos mokslinių tyrimų ir inovacijų ekosistema sustiprėtų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, Kauno technologijos universitetas kartu su Tamperės ir Hamburgo universitetais kurs jungtinį DI ekscelencijos centrą tvariam vystymuisi, kurio steigimui numatyta 30 mln. Eur.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lietuvos mokslo tarybos
Visuomenės informavimo specialistė
Solveiga Ramanauskienė
Tel. +370 676 42 056
El. p. solveiga.ramanauskiene@lmt.lt