Pradžia EN

Lietuvos mokslo taryboje – Airijos ambasadorės vizitas

Data 2023-05-16 Kategorija Tarybos naujienos
Lietuvos mokslo taryboje – Airijos ambasadorės vizitas

Lietuvos mokslo taryboje (LMT) gegužės 15 d. lankėsi Airijos ambasadorė Lietuvoje Séadhna MacHughbei. Šio vizito tikslas buvo aptarti turimas partnerystes su Airijos mokslininkais bei naujas bendradarbiavimo galimybes. Vizito metu Airijos ambasadorei buvo pristatyta pagrindinė LMT veikla, supažindinta su tarptautinio bendradarbiavimo programomis, Lietuvos dalyvavimu pagrindinėse finansuojamose Europos sąjungos partnerystėse.

Susitikime su Airijos ambasadore Lietuvoje Séadhna MacHughbei, LMT pirmininku dr. Gintaru Valinčiumi, Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėju dr. Viktoru Mongirdu ir moksline sekretore dr. Reda Cimmperman buvo kalbama apie tai, kaip skatinti abiejų šalių bendradarbiavimą apimant studentus, doktorantus bei tyrėjus. Taip pat buvo aptartos galimybės, kaip skatinti dvišalį mokslo ir verslo bendradarbiavimą, bei ieškoti galimybių rengiant „Europos horizonto“ paraiškas. Airijos ambasadorė ir LMT atstovai sutarė, kad Airijos ambasada dalysis informacija su savo šalies mokslo bendruomene apie galimybes Airijoje studijuojantiems visų trijų studijų pakopų studentams ir tyrėjams atlikti praktiką ir dirbti Lietuvos mokslo ir studijų institucijose ar stažuotis.

Šių metų kovo mėnesį LMT pradėjo vadovauti naujai išrinktas pirmininkas dr. G. Valinčius, kurio vienas svarbiausių prioritetų – integruoti Lietuvos mokslo bendruomenę į pasaulinį mokslinių tyrimų tinklą, skatinti bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis plėtojant mokslo bendruomenės pažangos ir inovacijų skatinimo idėjas, siekti, kad Lietuva pasiektų aukštą mokslinių tyrimų lygį ir taptų vertinga tarptautinės mokslo bendruomenės partnere.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lietuvos mokslo tarybos

Visuomenės informavimo specialistė

Solveiga Ramanauskienė

Tel. +370 676 42 056

El. p. solveiga.ramanauskiene@lmt.lt