Pradžia EN

Lietuvos mokslo taryba planuoja finansuoti vienos šalies tyrėjų grupės dalyvavimą tarptautiniame mokslo projekte apie patogenų atsparumo vaistams mažinimą

Data 2022-11-29 Kategorija Pareiškėjams ir vykdytojams

2023 metais bus pradėti 13 antimikrobinio atsparumo prevencijai ir kontrolei skirtos programos JPIAMR-ACTION projektai apie atsparumo vaistams mažinimą naudojant naujoviškus metodus (angl. Disrupting drug resistance using innovative design). Viename iš jų dalyvauja Lietuvos tyrėjai, Lietuvos mokslo taryba rengiasi su jais pasirašyti sutartį.

Lietuvos mokslo taryba finansuos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriaus Juozo Kupčinsko vadovaujamos tyrėjų grupės dalyvavimą projekte DONATE. Projektui vadovauja Izraelio mokslininkai, dalyvauja 6 tyrėjų grupės iš Italijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos ir Vengrijos.

Vykdant DONATE projektą bus tiriama dažnai dėl ankstesnio antibiotikų vartojimo atsirandanti, viduriavimu, karščiavimu ir pilvo skausmais pasireiškianti ir gydymui antibiotikais atspari virškinamojo trakto infekcija Clostridioides difficile (pCDI). Išsamiau apie projektą.

JPIAMR-ACTION paraiškų konkursas buvo skirtas kovai su didėjančia antimikrobinio atsparumo grėsme ir gerinti bakterinių ir grybelinių infekcijų gydymą bei užkirsti kelią rastis atsparumui žmonėse, gyvūnuose ar augaluose gerinant vaistų ir augalų apsaugos priemonių veiksmingumą, specifiškumą, pristatymą, derinius ir (arba) keičiant jų paskirtį.

Konkursą laimėjusius 13 projektų vykdys 72 partneriai iš 15 valstybių. Išsamiau apie konkursą.

JPIAMR-ACTION yra „Horizonto 2020“ schemos „ERA-NET Cofund“ programa.

Lietuvos mokslo taryba  administruoja JPIAMR programos kvietimus teikti paraiškas ir finansuoja Lietuvos tyrėjų veiklas konkursus laimėjusiuose tarptautiniuose projektuose.