Pradžia EN

Lietuvos mokslo taryba finansuos penkis naujus „Nordforsk“ programos konkursų projektus su dalyviais iš Lietuvos

Data 2023-02-28 Kategorija Tarybos naujienos

Startuoja penki nauji „Nordforsk“ programos „Tvarus žemės ūkis ir klimato kaita“ (angl. „Sustainable Agriculture and Climate Change“) ir „Ateities profesinis gyvenimas“ (angl. „Future Working Life“) konkursų projektai su dalyviais iš Lietuvos, kuriuos finansuos Lietuvos mokslo taryba (LMT), skirdama 500 tūkst. eurų. Dar pernai metais Lietuvos tyrėjai buvo kviečiami teikti paraiškas ir dalyvauti dviejuose „Nordforsk“ programų „Tvarus žemės ūkis ir klimato kaita“ ir „Ateities profesinis gyvenimas“ tarptautiniuose moksliniuose tyrimuose su kolegomis iš Šiaurės regiono šalių.

„Nordforsk“ programos „Tvarus žemės ūkis ir klimato kaita“ konkurse iš viso buvo atrinkti trys projektai su dalyviais iš Lietuvos, kuriuos finansuos LMT. Šiais mokslinių tyrimų projektais siekiama, kad žemės ūkio produktų gamyba taptų tvaresnė Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Projektai bus orientuoti į žemės ūkio paskirties žemės gyvybingumą, alternatyvias pasėlių sistemas ir į tai, kaip reaguoti į besikeičiantį klimatą bei išlaikyti maisto gamybos kiekį ir kokybę.

Kvietime dalyvaujančios Šiaurės šalys kartu su LMT skyrė finansavimą dviems „Ateities profesinio gyvenimo“ projektams su dalyviais iš Lietuvos, kurių metu bus tiriama, kaip šie ir kiti pokyčiai paveiks būsimą darbinį gyvenimą. Šių mokslinių tyrimų projektuose sprendžiami įvairūs su profesiniu gyvenimu susiję klausimai, pradedant seksualinio priekabiavimo darbe supratimu, baigiant tvariomis nuotolinėmis Šiaurės šalių darbo rinkomis. „NordForsk“ programos „Ateities profesinio gyvenimo“ kvietimu buvo siekiama finansuoti mokslinius tyrimus, susijusius su darbinio gyvenimo iššūkiais, bei kurti žinias ir sprendimus, kaip užtikrinti tvarų ir įtraukų ateities darbinį gyvenimą Šiaurės ir Lietuvos kontekste.

LMT finansuojami projektai:

 

„Nordforsk“ yra Šiaurės Ministrų tarybos mokslinius tyrimus finansuojanti organizacija, skatinanti bendrus Šiaurės šalių mokslinius tyrimus ir mokslinių tyrimų infrastruktūrų veiklas.

Daugiau informacijos apie „Nordforsk“ programos kvietimus rasite čia.

 

Daugiau informacijos teikia:

Laura Kostelnickienė

Programų koordinatorė

Tel. nr. +370 676 17 398

El. p. laura.kostelnickiene@lmt.lt