Pradžia EN

Du Lietuvos miestai jungiasi prie ES misijos ir iki 2030 metų taps neutralaus poveikio klimatui miestais

2022-04-28 „Europos horizonto“ naujienos

Vilnius ir Tauragė įtraukti į Europos Sąjungos (ES) miestų, kurie iki 2030 metų taps neutraliais klimato kaitos atžvilgiu, šimtuką. Jungtis prie šios ES misijos norą išreiškė 377 miestai.

Į šimtuką miestai atrinkti ekspertams įvertinus ES pažangiausių neutralaus poveikio klimatui miestų misijoje norą dalyvauti išreiškusių miestų padėtį, vykdomus darbus ir planus. Iniciatyva skatinti miestus jungtis prie šios misijos ir aktyviau įgyvendinti susijusius planus Europos Komisija paskelbė 2021 m. rudenį.

Atrinkti miestai rengdamiesi klimato besirūpinančio miesto sutartims turės parengti planus, kaip neutralizuoti poveikį klimatui energetikos, pastatų, atliekų tvarkymo ir transporto ir kitose srityse, bei su tuo susijusius investicijų planus. Procese bus kviečiami dalyvauti piliečiai, mokslinių tyrimų organizacijos ir verslas. Klimatu besirūpinančio miesto sutartyse prisiimti įsipareigojimai suteiks miestams galimybę siekti tikslo išvien su ES, nacionalinėmis ir regioninėmis valdžios institucijomis ir – svarbiausia – savo gyventojais.

ES misijų klausimais Lietuvoje konsultuoja Lietuvos mokslo tarybos koordinuojami „Europos horizonto“ nacionaliniai kontaktiniai asmenys (NCP).

Daugiau informacijos apie 100 neutralaus poveikio klimatui miestų – EK pranešimas žiniasklaidai.