Pradžia EN

Aptartos bendradarbiavimo su Indija galimybės

Data 2023-06-02 Kategorija Tarybos naujienos
Aptartos bendradarbiavimo su Indija galimybės

Birželio 1-ąją Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininkas dr. Gintaras Valinčius dalyvavo nuotoliniame susitikime su Lietuvos Respublikos (LR) ambasadore Indijoje J. E. Diana Mickevičiene ir atašė Žymantu Mozūraičiu. Susitikimo tikslas – aptarti Lietuvos ir Indijos galimas partnerystes, bendrų projektų galimybes, vystant moksliniais tyrimais grįstų žinių potencialą ir jų pritaikymą įvairiose socialinėse srityse.

Susitikimo metu G. Valinčius pristatė pagrindinę LMT veiklą, supažindino su tarptautinio bendradarbiavimo programomis, Lietuvos dalyvavimu pagrindinėse finansuojamose Europos Sąjungos partnerystėse. 

Indija – didelį potencialą turinti šalis

Pasak LMT pirmininko, Indija galėtų būti puikus partneris tikslingiems moksliniams tyrinėjimams, nukreiptiems į bendrus mokslo ir verslo programų įgyvendinimus dalyvaujant dviejų šalių mokslininkams.

„Tarptautinio bendradarbiavimo galimybės pirmiausia priklauso nuo Lietuvos mokslo bendruomenės lūkesčių, todėl svarbu ištirti jos poreikius, išsiaiškinti pirminę situaciją dėl perspektyvinių projektų poreikio. Jei tokio tyrimo rezultatas būtų pozityvus, tai būtų puikus startas inicijuoti glaudesnį bendradarbiavimą su mokslinius tyrinėjimus finansuojančiomis organizacijomis Indijoje“, – pabrėžė G. Valinčius.

Šalies ambicijos išaugusios

LR ambasadorė Indijoje kalbėjo apie mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimo galimybes, atkreipdama dėmesį, kad per pastaruosius metus Indijos ambicijos mokslo, inovacijų ir technologijų srityse labai išaugusios. „Tikiuosi, kad prieš porą mėnesių veiklą Lietuvoje pradėjusi Indijos ambasada padės aktyviau plėtoti tarpusavio politinius, ekonominius santykius bei įsitraukti į dvišales mokslo ir inovacijų ekosistemos kūrimo partnerystes“, – sakė J. E. Diana Mickevičienė.

Ambasadorė taip pat akcentavo Lietuvos mokslo bendruomenės poreikio ištyrimo svarbą dėl galimo bendradarbiavimo su Indijos mokslininkais, tyrėjais ir mokslo institucijomis bei pažymėjo, kad tarptautinių ryšių stiprinimui svarbu užmegzti tiesioginius kontaktus su Indijos mokslo bendruomene.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lietuvos mokslo tarybos
Visuomenės informavimo specialistė
Solveiga Ramanauskienė
Tel. +370 676 42 056
El. p. solveiga.ramanauskiene@lmt.lt