Pradžia EN

Šiaurės–Baltijos šalių programa

Nuo 2010 m. Lietuvos mokslo taryba dalyvauja Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo iniciatyvose, kurias koordinuoja Šiaurės šalių mokslo taryba „NordForsk“. Taryba yra finansuojanti institucija Lietuvoje.

2010 m. buvo paskelbtas kvietimas (LILAN (Living Labs in the North) teikti paraiškas, kuriame paraiškas teikė ir dalyviai iš Lietuvos. Šio kvietimo tikslas buvo sukurti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą „gyvųjų“ (inovacijų) laboratorijų srityje (įtraukiant vartotojus į naujų prekių ar paslaugų kūrimą). Iš viso buvo pateiktos 25 administracinius reikalavimus atitinkančios paraiškos. Tarp keturių finansuojamų projektų, vienas buvo su partneriais iš Lietuvos. Daugiau informacijos apie konkurso rezultatus galima rasti LILAN tinklalapyje (anglų kalba). 

2014 m. paskutinį ketvirtį buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo projektams, susijusiems su inovacijomis sveikatos ir gerovės srityse. Kvietimo biudžetas buvo 11 mln. Norvegijos kronų (apie 4,5 mln. litų). Vieno projekto biudžetas galėjo siekti iki 6 mln. Norvegijos kronų (apie 2,5 mln. litų).

Konkursui buvo pateiktos 35 paraiškos, po administracinės patikros 34 iš jų įvertino tarptautiniai ekspertai.

Finansavimas skirtas dviem projektams, viename iš jų konsorciumo dalyvė yra Lietuvos mokslo ir studijų institucija (Vilniaus universitetas).

Daugiau informacijos apie konkurso rezultatus anglų kalba.

Artimiausiu metu kvietimų skelbti neplanuojama.


Išsamesnę informaciją teikia programų koordinatorė Kornelija Bacvinkienė, tel. (+370) 676 14 629, e. p. kornelija.bacvinkiene@lmt.lt