Pradžia EN

Pradedami LINO LT konkursai finansuoti vizitus tarptautiniams tyrėjų ryšiams ir mokslinių tyrimų projektų administravimo gebėjimams stiprinti

Data 2017-06-20 Kategorija Pareiškėjams ir vykdytojams

Paskelbtas pirmasis projekto LINO LT paraiškų konkursas finansuoti tyrėjų vizitus tarptautiniams ryšiams plėtoti

Lietuvos mokslo taryba pradeda rengti konkursus finansuoti trijų kategorijų vizitus, skirtus stiprinti Lietuvos ir užsienio tyrėjų ryšius bei tarptautinių mokslinių tyrimų projektų administravimo gebėjimus. Europos Sąjungos fondų investicijų projekto „Lietuvos mokslo tarptautiškumo didinimas – MTEP ryšių plėtojimas (LINO LT) lėšomis jiems 2017–2020 metais numatoma skirti apie 367,5 tūkst. eurų.

Jau paskelbtas LINO LT kvietimas teikti paraiškas galimų užsienio partnerių mokslininkų vizitams į Lietuvą. Paraiškos užsienio tyrėjams atvykti į Lietuvos aukštąsias mokyklas ar valstybinius mokslinių tyrimų institutus susipažinti su čia veikiančiomis laboratorijomis, mokslo centrais ir juose dirbančiomis tyrėjų grupėmis priimamos nuolatos, jų vertinimai rengiami kas 45 dienas.

Per trejus metus numatoma finansuoti apie 170 užsienio partnerių mokslininkų vizitų, jiems skiriant beveik 100,5 tūkst. eurų.

Šiais metais bus pradėti finansuoti dar dviejų kategorijų vizitai. Projekto LINO LT lėšomis numatoma finansuoti apie 420 Lietuvos tyrėjų išvykas į partnerių paieškos renginius ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei inovacijų srities paraiškų konkursų konsultacijas ir 16 mokslo vadybininkų išvykų stiprinti administracinius gebėjimus lankantis tarptautinius MTEP ir inovacijų srities konkursus laiminčiose ir finansuojančiose institucijose. Šių kategorijų vizitams 2017–2020 metais numatyta apie 257,3 tūkst. eurų ir 9,8 tūkst. eurų.

Daugiau apie LINO LT vizitus. Kvietimai teikti paraiškas ir sąlygos pareiškėjams skelbiami Lietuvos mokslo tarybos svetainės skiltyje „Kvietimai“.