Pradžia EN

LMT pirmininkas – „Science Europe“ pavasario Generalinės asamblėjos susitikime

Data 2023-05-19 Kategorija Tarybos naujienos
LMT pirmininkas – „Science Europe“ pavasario Generalinės asamblėjos susitikime

Gegužės 17 d. Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininkas dr. Gintaras Valinčius lankėsi Briuselyje, kur dalyvavo „Science Europe“ Generalinės asamblėjos susitikime. Kasmet, pavasarį ir rudenį, „Science Europe“, kurios nariais yra ir LMT, organizuoja visos Europos mokslo tarybų susitikimą.

Šiame pavasario Generalinės asamblėjos susitikime svarbiausia ašimi tapo apskritojo stalo diskusija, kurios pagrindinis pranešėjas buvo Briuselio laisvojo universiteto politikos mokslų ekspertas prof. Jonathan Holslag. Diskusijoje buvo aptariami dabartiniai tarptautinio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje iššūkiai ir galimi sprendimo būdai.

Generalinės asamblėjos metu Europos mokslo tarybų atstovai patvirtino 2022 m. veiklos ataskaitą ir šių metų biudžetą.


Nuotraukoje iš kairės į dešinę „Science Europe“ prezidentas Marc Schiltz, „Science Europe“ generalinė sekretorė dr. Lidia Borrell-Damián, LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius

Iki šiol Lietuva į „Science Europo“ ekspertines veiklas nebuvo delegavusi savo šalies mokslininkų. Pasak Liuksemburgo nacionalinio mokslinių tyrimų fondo generalinio sekretoriaus, einančio „Science Europe“ prezidento pareigas Marc Schiltz, svarbiausia yra ekspertų pasiruošimas ir kokybė. Tad po vykusios pavasario Generalinės asamblėjos sesijos LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius, atstovaudamas Lietuvą, ėmėsi lyderystės ir ketina deleguoti net keturis ekspertus iš LMT į keturias veiklos krypčių darbo grupes: mokslo komunikacijos, atvirojo mokslo, mokslo kultūros ir aukšto lygio Europos mokslinių tyrimų erdvės ir tarpvalstybinio bei tarptautinio bendradarbiavimo politikos tinklą.

„Science Europe“ – asociacija, atstovaujanti pagrindinėms viešosioms organizacijoms, kurios finansuoja arba atlieka novatoriškus mokslinius tyrimus Europoje. Ji remia savo organizacijų ir Sveikatos tyrimų tarybos darbą bei skatina mokslinių tyrimų bendruomenės bendradarbiavimą, tinklų kūrimą tiek politikos, tiek veiklos lygmeniu. Jie sutelkia kai kurių didžiausių ir žinomiausių pasaulio mokslinių tyrimų organizacijų patirtį, kad kartu plėstų mokslinių tyrimų atlikimo ir naudos visuomenei ribas. Gina mokslą ir mokslo bendruomenę, kad padėtų kurti Europos mokslinių tyrimų erdvę ir formuotų pasaulinę mokslo darbotvarkę.