Pradžia EN

LLTI rengia Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos valstybingumo šimtmečiui paminėti skirtą konferenciją „Istorija, atmintis, archyvai: aktualios problemos“

Kitos Lietuvos ir užsienio mokslo naujienos

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) spalio 17–19 d. Vilniuje rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Istorija, atmintis, archyvai: aktualios problemos“. Konferencija skirta Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

Konferencijoje dalyvaus 40 pranešėjas iš 14 šalių. Pranešimus skaitys pasaulinio garso mokslininkai: Helsinkio universiteto profesorius, Suomių literatūros draugijos Folkloro archyvo direktorius Lauri Harvilahti ir Jawaharlalo Nehru universiteto Delyje profesorė, tarptautinės ISFNR draugijos prezidentė Sadhana Naithani, šiuo metu rengianti studiją apie Baltijos šalių folkloristikos istoriją.

Rengėjų teigimu, tradicinės kultūros archyvų kūrimas ir saugotinos medžiagos kaupimas yra esminis nacionalinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo veiksnys. Todėl konferencijoje bus diskutuojama šiomis temomis:

  • Archyvai ir nacionalinė tapatybė: istorinė ir nūdienos perspektyva;
  • Skirtingų laikotarpių archyvavimo politika: įtraukimas ir atmetimas/cenzūra;
  • Jautrios medžiagos kaupimas, dokumentavimas ir archyvavimas: atvejo tyrimai;
  • Archyvai ir atminties konstravimas: egodokumentika kaip šiuolaikinių kolekcijų branduolys;
  • Folkloras, folkloristika ir gyvųjų tradicijų archyvavimo iššūkiai;
  • Archyvai informacinėje visuomenėje: naujos skaitmeninio amžiaus galimybės;
  • Individo įnašas į archyvo kūrimą;
  • Archyvai kaip jungtis su praeitimi ir tiltas į ateitį.

Minint Lietuvos ir kitų Baltijos regiono valstybių šimtmetį rengėjai siekia apmąstyti jų patirtį svarbiu istorinės atminties saugojimo ir aktualizavimo aspektu. Ši konferencija yra ir tarptautinio projekto Šiaurės ir Baltijos šalių tradicijos archyvų tinklo (Nordic-Baltic Tradition Archives, NBTA), kurio partneriu yra LLTI, baigiamasis renginys. Jis taip pat įtrauktas į LLTI vykdomą ilgalaikę institucinę MTEP programą „Lietuvių folkloro, mitologijos ir šiuolaikinių folklorinių procesų tyrimai“, siekiant pristatyti lietuvių folkloristiką tarptautiniame akademiniame kontekste.

Renginį finansuoja Lietuvos mokslo taryba.

Renginio programa.

Renginio plakatas.