Pradžia EN

Gintautas Jakštas

Lietuvos mokslo tarybos valdybos narys nuo 2021 m.

2012 m. baigė Vilniaus universiteto ekonometrijos bakalauro programą, 2014 m. – Tilburgo universiteto (Nyderlandai) Finansų ir draudimo matematikos (angl. Quantitative Finance and Actuarial Science) magistro programą.

Nuo 2015 m. dirbo Vyriausybės strateginės analizės centro (buvusio Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro) politikos analitiku, nuo 2016 m. Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovu. Greta pagrindinio darbo, konsultavo įvairias Lietuvos ir tarptautines organizacijas švietimo klausimais. Nuo 2020 m. eina viceministro pareigas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, atsakingas už studijų, mokslo ir technologijų klausimus.

Su bendraautoriais yra parengęs įvairias apžvalgas ir tyrimus ekonomikos, mokymosi visą gyvenimą, senstančios visuomenės, studijų, švietimo, žmogiškojo kapitalo, profesinio mokymo ir susijusiomis tematikomis. Dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Europos Komisijos ir Lietuvos institucijų darbo grupėse ir komisijose.