Pradžia EN

prof. dr. Edita Sužiedėlienė

Lietuvos mokslo tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto narė nuo 2013 m. 

1986 m. baigė Vilniaus universitetą, įgijo biochemikės specialybę. Mokslinę karjerą tęsė Vilniaus universitete, biochemijos ir  biofizikos katedroje: 1995 m. Vilniaus universitete įgijo daktaro laipsnį, 2005 m. – docento, 2013 m. – profesoriaus mokslo pedagoginius vardus. Nuo 2012 m. yra VU Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros vedėja.

Prof. E. Sužiedėlienė aktyviai dalyvauja biochemijos ir molekulinės biologijos studijų veikloje, yra vadovėlio ir mokomųjų knygų autorė.

1991–1993 m. stažavosi Vašingtono universitete (St. Louis, JAV), 2000 ir 2001 m. – P. ir M. Kiuri universitete (Paryžius, Prancūzija) bei Karolinska institute (Stokholmas, Švedija).

Pagrindiniai moksliniai interesai bei darbai apima biochemijos ir molekulinės biologijos krypties fundamentaliuosius ir taikomuosius tyrimus: bakterijų atsparumo antibiotikams, streso atsakų ir patogenezės molekulinius mechanizmus, patogeniškų bakterijų molekulinių detekcijos metodų kūrimą. E. Sužiedėlienė šiose srityse dirba daugiau kaip 20 metų, nuolat skelbia publikacijas tarptautinėje spaudoje.