Pradžia EN

Pradedamos diskusijos apie naujojo Europos bauhauzo iniciatyvas Lietuvoje

Data 2021-03-23 Kategorija „Europos horizonto“ naujienos

Lietuvos mokslo taryba kviečia mokslo ir inovacijų bendruomenę į diskusijas apie naujojo Europos bauhauzo idėjų įgyvendinimą Lietuvoje. Pirmoji diskusija – jau š. m. kovo 25 d. 9 val.

Diskusijas inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su partneriais – Kultūros ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokslo taryba, Vilniaus dailės akademija ir daugeliu kitų. Išsamiau apie naujojo Europos Bauhauzo idėjas, iniciatyvas, pirmosios diskusijos pranešėjus, programą, registraciją ir galimybes dalyvauti   lietuviškame tinklalapyje https://neb.lt.

Primename, kad mokslo, inovacijų, kūrybinių sričių, verslo ir kitų sričių specialistai, palaikantys Europos žaliojo kurso idėjas, gali aktyviai plėtoti Europos Bauhauzo koncepciją, dalyvauti šias veiklas skatinančioje Jungtinių tyrimų centro (JRC) programoje. Pasibaigus koncepcijos formavimo stadijai JRC skelbs ad hoc kvietimus teikti novatoriškus pasiūlymus ir gauti finansavimą jų įgyvendinimui. Prisidėti prie naujojo Europos Bauhauzo koncepcijos formavimo galima trimis būdais: siūlant bauhauzo plėtros idėją, kuriant partnerystes koncepcijos sklaidai ar rengiant apie tai diskusijas.

Šią vasarą JRC numatyto surengti ir specialius apdovanojimus už puikius šiuolaikinius sprendimus, iliustruojančius tvarumo, kokybės patirties ir įtraukties suderinamumą. Sprendimai apdovanojimams bus atrinkti iš platesnei visuomenei žinomų arba jau taikomų pavyzdžių.

Daugiau informacijos:

Informaciją teikia Jungtinio tyrimų centro NCP Lietuvoje Laura Kostelnickienė, tel. (+370) 676 17398, e. p. laura.kostelnickiene@lmt.lt