Pradžia EN

NCP kviečia pasiruošti: kultūros, maisto ir sveikatos srityse 2023 metais numatoma apie pusantro šimto „Europos horizonto“ paraiškų konkursų

2022-06-17 Pareiškėjams ir vykdytojams

Lietuvos mokslo tarybos kultūros, maisto ir sveikatos sritims skirtų veiksmų grupių nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP) rengiasi intensyviam „Europos horizonto“ kvietimų teikti paraiškas 2023 metais laikotarpiui ir kviečia į specialius nuotolinius mokymus, padėsiančius Lietuvos akademinio, nevyriausybinio, žemės ūkio, konsultacinio ir kito verslo sektorių atstovams tinkamai parengti paraišką.

„Europos horizonto“ komitetai šiuo metu rengia veiksmų grupių 2023–2024 metų darbo programas, formuoja ir pildo būsimų konkursų struktūrą ir biudžetus, peržiūri konkursų įgyvendinimo aspektus – fiksuotųjų sumų (angl. lump sum) finansavimo formos taikymą, veiksmų rūšis (angl. R&IA, CSA, IA) ir kitus. Konkursus planuojama pradėti skelbti šių metų gruodžio mėnesį. Kai kuriuose konkursuose paraiškas turės teikti kelių ūkio sektorių konsorciumai, pavyzdžiui, akademinio, žemės ūkio ir kitų verslo sričių.

Numatoma, kad bus paskelbta apie 155 šių trijų veiksmų grupių konkursų, iš jų apie 30 „Kultūros, kūrybiškumo ir įtraukios visuomenės“ grupės, per 95 – „Maisto, bioekonomikos, gamtos išteklių, žemės ūkio ir aplinkos“ ir apie 30 „Sveikatos“. Tikėtina, kad dar per 20 kvietimų teikti paraiškas bus skirta su šiomis sritimis susijusioms Europos Sąjungos misijoms.

Vieno iš pagrindinių Europoje mokslinių tyrimų ir inovacijų politikos portalų „Science Business“ neseniai paskelbtoje internetinės apklausos apie pirmuosius „Europos horizonto“ metus vertinimo ataskaitoje teigiama, kad programa stipriai paveiks Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtrą, tačiau norintiems dalyvauti ar dalyvaujantiems programoje teks įveikti nemažai iššūkių. Didžiausiais apklausos dalyviai įvardino biurokratiją, didelės apimties paraiškų formas bei tai, kad reikia išmanyti, kaip interpretuoti kvietimų teikti paraiškas tekstus, kai kuriais atvejais suprasti politinį kontekstą.

Skatindami Lietuvos kultūros, maisto ir sveikatos srityse dirbančių specialistų pasitikėjimą dalyvauti „Europos horizonto“ programoje, tinkamai pasirengti konkursams, o vėliau ir vykdyti projektus, Lietuvos mokslo tarybos NCP kviečia š. m. birželio 27–30 d. į mokymus apie tai, kaip sėkmingai parengti paraišką.