Pradžia EN

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės mokslininkai stiprins bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje

Data 2022-03-02 Kategorija Tarybos naujienos

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės tyrėjai renkasi aptarti, kaip stiprinti bendrų mokslinių tyrimų plėtrą gyvybės mokslų srityje. Lietuvos mokslo tarybos ir Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje inicijuota konferencija „Lithuanian - United Kingdom universities cooperation in Life sciences“ tikimasi nustatyti bendrus prioritetus ir sritis, kuriose veikdami išvien tyrėjai pasiektų didesnių rezultatų molekulinės biologijos, biochemijos, biotechnologijos,  biofizikos, genetikos, biomedicinos ar sveikatos mokslų srityse.

Lietuvos mokslo tarybos primininkas prof. R. Baronas: „Gyvybės reiškinius tiriantys mokslai Lietuvoje yra pasiekę labai daug. Sukurta solidi mokslinių tyrimų infrastruktūra, veiksminga gyvybės mokslų ekosistema. Turėdami tokį potencialą galime dalyvauti pažangiausiuose moksliniuose tyrimuose, būti išvien su šios srities tarptautiniais lyderiais ir pasiekti dar daugiau, plėtodami partnerystę su Jungtinės Karalystės mokslininkais“.

Gyvybės mokslų sritis Lietuvoje yra viena iš labiausiai tarpdisciplininių. Joje sėkmingai darbuojasi mokslininkai iš įvairių mokslo sričių, padėdami spręsti gyvybės mokslo sričiai aktualius klausimus. Tai sudarė prielaidas susikurti universitetų, mokslo institutų ir slėnių pajėgumus vienijančiai gyvybės mokslų ekosistemai. Jos veiksmingumą taikant mokslinius sprendimus bei diegiant inovacijas lemia ir tai, kad į ekosistemą trauktos sveikatos priežiūros institucijos, inovacijų paramos organizacijos, mokslo ir technologijų parkai, asociacijos bei šios srities įmonės.

Pasaulyje pripažintos Lietuvos mokslininkų kompetencijos molekulinės biologijos, biofizikos, biochemijos, sveikatos mokslų ir nanotechnologijų srityse. Už darbus gyvybės mokslų sityje daugelis mokslininkų buvo apdovanoti prestižinėmis Lietuvos ir pasaulio mokslo premijomis, tarp jų ir moterims mokslininkėms skirtomis premijomis. Daug išradimų patentuota užregistruota Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos patentų biuruose, mokslinių rezultatų pagrindu sukurtos inovacijos sveikatos priežiūros srityje.

Konferencijoje pristatys 7 Lietuvos universitetai ir 6 Jungtinės Karalystės universitetai. Renginyje taip pat kalbės Jungtinės Karalystės ambasadorius J. E. Brian Olley, LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Romas Baronas. Bus paliesti ir su mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų finansavimo programa „Europos horizontas“ susiję aspektai.

Konferencija vyks š. m. 8 d. Konferenciją organizuoja Lietuvos mokslo tarybos NCP (nacionaliniai kontaktiniai asmenys) kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje, Lietuvos mokslo ryšių biuru Briuselyje LINO ir konsultacine bendrove „Cormac Consultancy Group“.

Kvietimas į konferenciją ir renginio programa.

Informacija apie kalbėtojus.