Pradžia EN

Kviečiame pasirašyti ES misijos „Sveikas dirvožemis ir maistas“ manifestą

Data 2023-04-19 Kategorija Tarybos naujienos

Europos Komisija ir Europos regionų mokslinių tyrimų ir inovacijų tinklas balandžio 18 d. pristatė ES misijos „Sveikas dirvožemis ir maistas“ manifestą, kuriuo siekiama suburti gyvybingą, dirvožemio sveikata  besirūpinančią ir jos labui veikiančią bendruomenę. Tai svarbus žingsnis siekiant aktyvesnio dalyvavimo vietos lygmeniu, sutelkiant regionus, savivaldybes, organizacijas, įmones, švietimo ar mokslinių tyrimų įstaigas, asociacijas, piliečius ir kitas suinteresuotąsias šalis.

Manifestą galima pasirašyti dviem būdais – kaip juridiniam asmeniui (pvz., savivaldybės, regiono, privačios ar valstybinės įmonės ar organizacijos, švietimo ar mokslinių tyrimų įstaigos, asociacijos) ir tapti pasirašiusiuoju arba kaip fiziniam asmeniui ir tapti ES misijos „Sveikas dirvožemis ir maistas“ draugu.

Pasirašant dokumentą nėra jokių teisinių įsipareigojimų nei pasirašančiajam asmeniui, nei subjektui, kuriam atstovaujama. Prisiimamas simbolinis įsipareigojimas imtis veiksmų ir prisidėti prie dirvožemio sveikatos apsaugos ir atkūrimo.

Pasirašant manifestą suteikiamos galimybės:

  • lengviau užmegzti ryšius, nes pasirašančiosios organizacijos / įmonės pavadinimas matomas viešai. Tai suteikia galimybę kitiems sužinoti apie organizacijos / įmonės veiklą ir užmegzti ryšius su ja;
  • susipažinti su naujausia informacija apie misiją, jos pažangą ir veiklą.

Pasirašiusieji manifestą bus pagerbti šių metų lapkričio mėn. vyksiančioje pirmojoje Europos misijų dirvožemio mugėje.

Susipažinti su manifestu ir jį pasirašyti galima čia.

 

Daugiau informacijos

Justyna Lučinska
Lietuvos mokslo tarybos
Programų koordinatorė
Tel. +370 60476180
El. p. justyna.lucinska@lmt.lt