Pradžia EN

Kultūros paveldo specialistai kviečiami tapti Europos kultūros paveldo debesijos bendruomenės dalimi

Data 2023-02-24 Kategorija „Europos horizonto“ naujienos
Kultūros paveldo specialistai kviečiami tapti Europos kultūros paveldo debesijos bendruomenės dalimi

Europos Komisija iki 2025 metų 110 mln. eurų „Europos horizonto“ biudžeto lėšų numato skirti Europos bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje debesijos platformai kurti ir vystyti. Debesija skatins kultūros, kūrybos ir technologijų sektorių bendradarbiavimą, bendrą kūrybą ir padės išsaugoti Europos kultūros vertybes pasitelkiant vienintelę tokio pobūdžio skaitmeninę infrastruktūrą, kuri suteiks galimybę kultūros paveldo specialistams visoje ES bendradarbiauti tarpdisciplininiu ir plataus masto lygmeniu naudojant pažangiausias skaitmenines priemones.

Lietuvos mokslo taryba kviečia registruotis visus kultūros paveldo srities specialistus, norinčius prisidėti prie debesijos platformos kūrimo ir vystymo, ir š.m. kovo 15 d. dalyvauti diskusijoje apie tai, kaip ES moksliniai tyrimai ir inovacijos gali padėti kultūros paveldo organizacijoms tapti sėkmingais skaitmeninės erdvės dalyviais.

Šiuo renginiu siekiama pradėti formuoti kultūros paveldo specialistų praktikos bendruomenę ir parodyti, kaip Europos bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje debesija gali būti naudinga jų kasdieniame darbe.

Jei norite tapti debesijos bendruomenės nariais, užpildykite šią formą.