Pradžia EN

Išleistas dokumentas „Opportunities for Researchers from the Social Sciences and Humanities (SSH) in Horizon Europe“

Data 2023-02-10 Kategorija „Europos horizonto“ naujienos

Net4Society išleido pagrindinį informacijos šaltinį apie socialinių ir humanitarinių mokslų galimybes programoje „Europos horizontas“ 2023-2024 m. Į dokumentą  įtraukti ne tik būtent socialiniams ir humanitariniams mokslams skirti „Europos horizonto“ veiksmų grupės „Kultūra, kūrybiškumas ir įtrauki visuomenė“ kvietimai teikti paraiškas. Dokumente pateikiami ir kitų veiksmų grupių kvietimai, kuriems teikiant paraiškas reikalingas socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjų indėlis.

„Europos horizontas“ siekia visapusiškai integruoti socialinius ir humanitarinius mokslus į visas veiklos sritis (angl. Pillars). Programoje reikalaujama, kad pareiškėjai teiktų paraiškas ir kurtų konsorciumus, peržengiančius disciplinų ir sektorių ribas, jungiančius socialinių ir humanitarinių mokslų, gyvybės ir fizinių mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) mokslininkus, taip pat šių sričių tyrėjus ir praktikus.

Socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimų ir veiklos sričių atstovų indėlis „Europos horizonte" reikalingas siekiant kurti naujas žinias, remti įrodymais pagrįstą politikos formavimą, ugdyti pagrindines kompetencijas ir rengti daugiadisciplininius sprendimus tiek visuomenės, tiek technologinėms problemoms spręsti.

Dokumentas Opportunities for Researchers from the Social Sciences and Humanities (SSH) in Horizon Europe