Pradžia EN

„Europos horizontas“ – galimybės Klaipėdos ir Klaipėdos regiono pareiškėjams

Data 2023-05-31 Kategorija „Europos horizonto“ naujienos
„Europos horizontas“ – galimybės Klaipėdos ir Klaipėdos regiono pareiškėjams

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) „Europos horizonto“ Nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP) ir Klaipėdos universitetas gegužės 25–26 d. organizavo dviejų dienų trukmės informacinį renginį – „Europos horizonto“ (EH) galimybės Lietuvos pareiškėjams.

Dėmesys – kvietimams teikti paraiškas

Renginiu, kuris skirtas Klaipėdos regiono mokslo, verslo, savivaldos, nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), viešojo sektoriaus atstovams, buvo siekiama paskatinti Klaipėdos regiono atstovų dalyvavimą EH. Jame LMT NCP pristatė tris EH veiklos sritis (Aukšto lygio mokslą, Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas, Inovatyvi Europa), EH partnerystes ir misijas bei atsakė į finansinius ir teisinius klausimus.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas būsimiems veiksmų grupių kvietimams teikti paraiškas ir projektų specifikai, kuriuos galima rasti Finansavimo ir konkursų interneto puslapyje.

Svarbu supažindinti su galimybėmis

„Klaipėdos universitetas yra svarbiausia mokslo institucija Klaipėdoje ir Klaipėdos regione, dalyvaujanti moksliniuose ir inovacijų projektuose, todėl labai svarbu paskatinti, supažindinti mokslininkus, verslo bendruomenę bei Klaipėdos regiono savivaldą su galimybėmis, kurias teikia EH programa“, – sako Aurelija Povilaikė, NCP grupės vadovė.

Prieš renginį NCP, susitikę su Klaipėdos universiteto vadovybe, diskutavo, kokiais būdais NCP gali prisidėti prie jų jau sėkmingo dalyvavimo EH programoje.

Tikslas – paskatinti įsitraukti

EH programa yra skirta Mokslo studijų institucijoms, verslui, viešojo sektoriaus organizacijoms ir NVO. Visi jie gali rasti sau tinkamų finansinių instrumentų – nuo aukšto lygio mokslo iki produkto paleidimo į rinką. Deja, yra daug susiformavusių mitų apie tai, kokia buvo sudėtinga H2020 programa (2014–2020). „LMT NCP dviejų dienų vizitu į Klaipėdos universitetą bandė sugriauti mitus ir paskatinti Klaipėdos universitetą ir Klaipėdos regioną įsitraukti į EH programą bei visada kreiptis į NCP iškilus klausimams“, – teigė A. Povilaikė.

Tolygus regionų  įsitraukimas į  ES projektus yra  vienas ir Europos Komisijos prioritetų. Klaipėdos universitetas yra matomas kaip EH programos ambasadorius Klaipėdos regione, jungianti mokslą ir verslą, turintis tinklo ryšius su verslu, NVO bei savivaldos institucijomis.  


Daugiau informacijos

Sigita Auvertin (Bagdonienė)
„Europos horizonto“ sveikatos srities NCP
El. p. sigita.bagdoniene@lmt.lt
Tel. +370 608 90 647