LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Mokslo (meno) veiklos vertinimas

Lietuvos mokslo taryba nuo 2009 m. kas trejus metus vertina Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslinės (meninės) veiklos rezultatus.

Vertinimo paskirtis – įvertinti mokslo ir studijų institucijų vykdytą mokslinę (meninę) veiklą, o vertinimo rezultatus teikti naudotis už valstybės biudžetą atsakingoms institucijoms sprendžiant, kaip paskirstyti bazinio finansavimo lėšas moksliniams tyrimams, eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai (MTEP) ir meno veiklai plėtoti valstybinėse Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

Vertinimas atliekamas už kiekvienus metus atskirai. Lietuvos mokslo ir studijų institucijos vertinimui teikia duomenis apie vertinimo laikotarpiu paskelbtas MTEP ir meno publikacijas, išleistus leidinius (monografijas, knygas, vadovėlius, bibliografijas ir daugelį kitų), vykdytus MTEP projektus bei šiai veiklai atlikti sudarytas sutartis. Apibendrinti vertinimo rezultatai teikiami LR švietimo ir mokslo ministerijai.

Institucijų veikla yra vertinima pagal Švietimo ir mokslo ministro tvirtinamą vertinimo metodiką. Pagal ją taip pat rengiamas institucijose vykdomos veiklos palyginimas, pasitelkiant mokslo ir meno srityse ir kryptyse bendrus veiklos vertinimo rodiklius. Ekspertų darbo principai, rezultatų tikslinimo ir apeliavimo tvarka yra apibrėžta ekspertinio vertinimo reglamente.

Universitetų ligoninių 2012–2014 metų mokslo veiklos vertinimas

Lietuvos mokslo taryba 2016 metais organizavo Lietuvos universitetų ligoninių 2012–2014 m. mokslinės veiklos vertinimą. Ši mokslinė veikla buvo vertinama laikantis tų pačių principų, kaip vertinant Mokslo ir studijų institucijas, pagal Švietimo ir mokslo ministro tvirtinamą vertinimo metodiką bei ekspertinio vertinimo reglamentą. Apibendrinti vertinimo rezultatai pateikti LR švietimo ir mokslo ministerijai.

Lietuvos mokslo tarybos siūlymai dėl mokslo ir studijų institucijų mokslo (meno) darbų vertinimo metodikos ir bazinio finansavimo lėšų paskirstymo tvarkos aprašo

Lietuvos mokslo taryba, atsižvelgdama į viešo svarstymo metu pateiktus Lietuvos mokslo ir studijų institucijų, mokslo (meno) veiklą vertinusių ekspertų pastabas ir rekomendacijas, pateikė LR švietimo ir mokslo ministerijai siūlymus dėl Mokslo ir studijų institucijų mokslo (meno) darbų vertinimo metodikos (2015-02-05 LR švietimo ir mokslo ministro įsakymo Nr. V-79 redakcija) ir Valstybinių mokslo ir studijų institucijų bazinio finansavimo lėšų, skirtų moksliniams tyrimams, eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtai ir meno veiklai plėtoti, paskirstymo (...) metams tvarkos aprašo (2015-11-9 LR švietimo ir mokslo ministro įsakymas Nr. V-1130) tobulinimo:.

Mokslo (meno) darbų vertinimą reglamentuojantys teisės aktai ir susiję dokumentai:

Mokslo (meno) darbų vertinimai pagal metus

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku