LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2008m. birželio 26 d. 12 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Gedimino g. 44, Vosyliaus Sezemano vardo auditorijoje, Kaunas

Doktorantas

Tomas Kavaliauskas

Tema

Individo moralinės vertės pagrindimas verslo etikoje: Amerikos kultūros perspektyva (Filosofija 01 H)

Mokslo šaka

H 150 Specialiųjų mokslų filosofija

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. dr. Leonidas Donskis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Bronislovas Genzelis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Zigmas Lydeka, socialiniai mokslai, ekonomika 04 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Arūnas Gelūnas, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vilniaus dailės akademija
prof. dr. Gintautas Mažeikis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Šiaulių universitetas
doc. dr. Gediminas Karoblis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. Em. Dr. Luk Bouckaert, socialiniai mokslai, ekonomika 04 S, Ekonomikos ir Etikos centras, Leuveno Katalikų universitetas,Belgija

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo, Kultūros, filosofijos ir meno instituto bei Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. - 8 37 327 946, el. p. - d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Jungtis tarp moralinės ir ekonominės plotmių yra akivaizdi Verslo etikoje (žodžiai „verslas“ ir „etika“ nurodo į tokią jungtį). Taigi svarbu analizuoti, ar individo moralinės vertės pagrindimas priklauso nuo jo/s žmogiškojo ištekliaus bei korporacijos turto statuso (pirmasis disertacijos uždavinys).

Žvelgiant iš Amerikos kultūrinės perspektyvos, taip pat tampa itin svarbu ištirti, ar individo moralinės vertės pagrindimas verslo organizacijoje priklauso nuo protestantiškosios darbo etikos (antrasis disertacijos uždavinys), kurios tradicijoje dorybingas žmogaus elgesys yra priemonė siekti verslo efektyvumo ir naudos.

Tai, kaip individo moralinė vertė suvokiama ir kaip ji reflektuojama Verslo etikos literatūroje, nėra neutralus dalykas. Verčiau tai yra gyvenimo politika bei ideologija. Suvokiant gyvenimo politiką kaip gyvenimo sprendimų konceptualizavimą, o ideologiją – kaip socialinių reprezentacijų ir bendrų visuomenės idėjų bei verčių visumą (Louisas Dumont'as), svarbu analizuoti, ar Verslo etikos literatūroje individo moralinės vertės pagrindimas priklauso nuo verslo organizacijos gyvenimo politikos ir ideologijos (trečiasis disertacijos uždavinys).

Darbuotojas Verslo etikos teorijoje įgyja virškorporacinio individo moralinę vertę dėl švilpuko pūtimo. Kai kurie Verslo etikos tyrinėtojai švilpuko pūtėjus vadina moraliniais didvyriais, o kiti – netgi sekuliariais šventaisiais.

Moralinis didvyris, arba šventasis, pagal apibrėžimą turi moralinę vertę. Verslo etika pateikia esminį konceptualų pagrindą analizuoti švilpuko pūtimą kaip išsiskiriančio virškorporacinio individo moralinės vertės pagrindimą (ketvirtasis disertacijos uždavinys).

Disertacija apginta

Pateikimo data

2008 05 26

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku