LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2008m. gegužės 26 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Mažojoje salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Doktorantas

Rytis Pakrosnis

Tema

Sveikatos priežiūros įstaigose gydomų paauglių psichologinio funkcionavimo problemų kitimas Į sprendimus sutelkto trumpalaikio konsultavimo metu (Psichologija 06 S)

Mokslo šaka

S260 Psichologija

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Antanas Goštautas, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Vytautas Gudonis, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Šiaulių universitetas
doc. dr. Bronislava Grigaitė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Rimantas Želvys, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vilniaus pedagoginis universitetas
doc. dr. Nida Žemaitienė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Kauno Medicinos universitetas
prof. habil. dr. Apolinaras Zaborskis, biomedicinos mokslai, visuomenės sveikata 10 B, Kauno Medicinos universitetas

Oficialieji oponentai:

doc. dr. Aušra Griciūtė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Lietuvos kūno kultūros akademija

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose.

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. - 8 37 327 946, el. p. - d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Sveikatos sutrikimų turintys paaugliai susiduria su padidėjusia psichologinio funkcionavimo problemų rizika. Tačiau dažnai diskutuojama psichologinės pagalbos prieinamumo ir metodų efektyvumo tyrimų šioje grupėje trūkumo problema. Darbe tyrinėjamo į sprendimus sutelkto trumpalaikio konsultavimo (SSTK) prielaidos, kurios glaudžiai siejasi su konstruktyvizmo ir bendrosios sistemų teorijos idėjomis, leidžia galvoti, kad SSTK terapinis poveikis neapsiriboja tik konkrečios problemos sprendimu, bet turi galimybę išsiplėsti į kitas psichologinio funkcionavimo sritis. Tad šio tyrimo tikslas – nustatyti dėl psichikos ir somatinės sveikatos sutrikimų gydomų paauglių psichologinio funkcionavimo problemų laipsnio kitimą SSTK metu.

Tyrime dalyvavo 131 vienoje reabilitacijos ligoninėje ir dviejuose pirminės psichikos sveikatos priežiūros centruose gydomas 12 – 18 m. paauglys. Poveikio grupę sudarė 23 PPSPC ir 21 reabilitacinės ligoninės pacientas (kontrolines grupes – atitinkamai 23 ir 28). Konsultavime sprendžiamų problemų sunkumo pokyčiams vertinti taikyti Kliento vertinamas problemos sprendimo progresas ir Konsultanto vertinamo problemos sprendimo progreso skalė, o psichologinio funkcionavimo problemų laipsniui ir jo kitimui vertinti – Standartizuotas interviu paauglių problemoms įvertinti ir Paauglio elgesio klausimynas.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad psichikos sveikatos sutrikimas paauglių psichologinį funkcionavimą paveikia labiau nei somatinės sveikatos sutrikimas, tačiau savęs vertinimas panašiai nukenčia abiejose grupėse. Be to, SSTK metu poveikio grupėje įvyko reikšmingi konsultavime spręstų problemų sunkumo ir psichologinio funkcionavimo problemų pokyčiai. Nustatytos konsultavimo metu spręstų problemų pokyčių sąsajos su tiriamųjų lytimi, problemos pobūdžiu ir motyvacija ieškoti sprendimų, o psichologinio funkcionavimo pokyčiai buvo susiję su tiriamųjų amžiumi ir gydymo įstaigos pobūdžiu.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2008 04 23

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku