LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2008m. balandžio 21 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Mažojoje salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Doktorantas

Viktorija Čepukienė

Tema

Vaikų globos namuose gyvenančių paauglių psichologinio-socialinio funkcionavimo pokyčiai, taikant Į sprendimus sutelktą trumpalaikį konsultavimą (Psichologija 06 S)

Mokslo šaka

S260 Psichologija

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

doc. dr. Ina Pilkausienė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Vytautas Gudonis, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Šiaulių universitetas
doc. dr. Bronislava Grigaitė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Marijona Barkauskaitė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vilniaus pedagoginis universitetas
doc. dr. Albina Kepalaitė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Aušra Griciūtė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S Lietuvos kūno kultūros akademija

Oficialieji oponentai:

doc. dr. Rasa Bieliauskaitė, socialiniai mokslai, psichologija 06 S, Vilniaus universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. - 8 37 327 496, el. p. - d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Tyrimai rodo, kad į valstybės globą patenka psichikos sveikatos sunkumų turintys vaikai, kuriems būtina įvairių psichikos sveikatos priežiūros specialistų pagalba. Vis tik pastebima, kad psichologinė pagalba globojamiems vaikams ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dažniausia teikiama nesistemingai, taikant metodus, kurių efektyvumas patvirtintas kitose amžiaus, socialinio statuso ar problemų grupėse, tad specifinių psichologinės pagalbos metodų, efektyviai veikiančių būtent globojamų vaikų grupėje, klausimas išlieka itin aktualus. Pagrindinis šio tyrimo tikslas – nustatyti Į sprendimus sutelkto trumpalaikio konsultavimo (SSTK) galimybes, skatinant geresnį globojamų paauglių psichologinį-socialinį funkcionavimą ir problemų sprendimą, bei veiksnius, susijusius su geresniais konsultavimo rezultatais. Tyrime dalyvavo 228 paaugliai (12-18 m.), gyvenantys vaikų globos namuose. 47 iš jų buvo konsultuoti, taikant SSTK modelį, 47 – sudarė kontrolinę grupę. Tyrime taikyti metodai: 1) trys psichologinio-socialinio funkcionavimo vertinimo metodai, 2) penki poveikio efektyvumo vertinimo metodai. Tyrimo planą sudarė trys etapai: 1) vaikų globos namuose gyvenančių paauglių psichologinio-socialinio funkcionavimo tyrimas; 2) poveikio vykdymas; 3) vaikų globos namuose gyvenančių paauglių psichologinio-socialinio funkcionavimo pokyčių, praėjus šešioms savaitėms po pirmojo įvertinimo, tyrimas. Tyrimo rezultatai parodė, kad SSTK yra efektyvus vaikų globos namuose gyvenančių paauglių problemoms spręsti bei gerinti vaikų globos namuose gyvenančių paauglių psichologinį-socialinį funkcionavimą. Taip pat nustatyta, kad geresni SSTK rezultatai buvo susiję su paauglio didesne motyvacija spręsti problemą, su didesniu subjektyviai vertinamu sprendžiamos problemos sunkumo dydžiu bei geresniu psichologiniu-socialiniu funkcionavimu.
Disertacija apginta

Pateikimo data

2008 03 18

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku