LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2008m. kovo 5 d. 15 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Mažojoje salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Doktorantas

Airina Volungevičienė

Tema

Nuotolinio mokymo(-si) turinio kokybės reflektyvaus vertinimo projektavimas (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S 280 Suaugusiųjų mokymas, tęstinis mokymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Rimantas Laužackas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S,Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Aleksandras Targamadzė, technologijos mokslai, informatikos inžinerija 07 T, Kauno technologijos universitetas
dr. Vaiva Zuzevičiūtė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
dr. Daiva Bukantaitė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
dr. Nijolė Burkšaitienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Mykolo Romerio universitetas

Oficialieji oponentai:

oc. dr. Aušra Kazlauskienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. 837327496, el. p. : d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Sparčių socialinių, technologinių ir ekonominių pokyčių veikiamoje Europoje mokymasis visą gyvenimą tapo būtinybe. Nuotolinis mokymas(-is) (NM) puikiai sprendžia strateginių švietimo sistemos siekių įgyvendinimą, sukuriant mokymosi galimybes ir efektyvesnį mokymo(-si) procesą, užtikrinant lankstesnį mokymo(-si) veiklos organizavimą. Naujai atsirandančioms NM formoms turi būti taikoma kokybės kriterijų bei rodiklių sistema, o NM turinio kokybė turi būti įvertinama prieš kiekvieną mokymo(-si) organizavimą.

Lietuvoje parengtos NM turinio kokybės vertinimo metodikos leidžia įvertinti jo kokybę prieš jo akreditaciją, tačiau pasirinktų NM turinio realizavimo formų ir NM turinio projektavimo strategijos efektyvumas ir poveikis mokymo(-si) organizavimo procesui lieka neįvertinti. Mokymo(-si) turinio kokybės vertinimo proceso metu neužtikrinama konstruktyvaus mokymo(-si) samprata, nes nėra įvertinama, ar NM turinys leis mokymo(-si) organizatoriams savarankiškai veikti individualiose, nenumatytose situacijose mokymo(-si) organizavimo metu. Tačiau kokybės vertinimo metodika negali būti parengta kol nėra nustatyti ir apibendrinti veiksniai, įtakojantys NM turinio kokybę

Disertacijoje projektuojamas NM turinio kokybės reflektyvus vertinimo modelis sujungia NM turinio projektavimo ir mokymo(-si) organizavimo procesus. Tyrime nagrinėjamos NM turinio projektavimo teorijos, identifikuojamos turinio kokybės vertinimo dimensijos, operacionalizuojami kokybės vertinimo veiksniai, kurių pritaikomumas tikrinimas eksperimento ir ekspertinio vertinimo būdu. Siekiama įvertinti ne tik teorinių NM turinio kokybės vertinimo veiksnių pritaikomumą, bet ir jų svarbos suvokimą. Tyrimo rezultatai lems NM turinio projektavimo ir mokymo(-si) organizavimo procesų kokybės vertinimo procedūras. Disertacijos metu parengtas modelis yra reflektyvaus kokybės vertinimo proceso pobūdžio.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2008 01 30

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku