LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2007m. gruodžio 20 d. 14 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Mažojoje salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Doktorantas

Ingrida Unikaitė

Tema

Rinkimų kampanijos sąsajos su rinkimų rezultatais: LR Seimo rinkimų (1996-2004 m.) atvejis (Politikos mokslai 02 S)

Mokslo šaka

S 170 Politikos ir administravimo mokslai

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Algimantas Prazauskas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Leonidas Donskis, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Natalija Kasatkina, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Socialinių tyrimų institutas, Etninių tyrimų centras
doc. dr. Jūratė Novagrockienė, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Lietuvos karo akademija
doc. dr. Saulius Pivoras, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Kristina Juraitė, humanitariniai mokslai, komunikacija ir informatika 06 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

doc. dr. Saulius Šiliauskas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Klaipėdos universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. - 8 37 327 496, el. p. - d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Laisvi ir nepriklausomi, konkurencingi rinkimai, kuomet valstybės piliečiai į valdžią išrenka savo atstovus, tikėdamiesi, kad pastarieji atstovaus ir gins jų interesus, yra vienas iš atstovaujamąją demokratiją apibūdinančių bruožų. Rinkimų procesą sudaro du svarbūs etapai – rinkimų kampanija ir balsavimas. Šio tyrimo objektas yra trijų 1996 m., 2000 m. ir 2004 m. LR Seimo rinkimų kampanijos. Tyrime yra analizuojamos LR Seimo rinkimų kampanijų ypatybės, t.y. kampanijų teisinis reglamentavimas, Lietuvos dienraščiuose pateiktos informacijos sklaida ir pobūdis bei kampanijų finansavimas, ir galimos rinkimų kampanijos sąsajos su rinkėjų balsavimo pasirinkimui, t.y. rinkimų rezultatais. Šio darbo tikslas – nustatyti ir paaiškinti pasirinktų LR Seimo rinkimų kampanijų elementų (teisinė rinkimų bazė, finansavimas, informacijos sklaida spaudoje) sąsajas su rinkėjų balsavimu bei rinkimų rezultatais. Pirmoje dalyje, aptariant rinkėjų elgesio tyrimų modelius bei pagrindinius teiginius, analizuojama teorinė literatūra. Šioje dalyje išskiriami pagrindiniai rinkimų kampanijų modeliai ir nagrinėjami rinkimų kampanijų poveikio nustatymo būdai. Antroje dalyje išsamiai aptariama tyrimo metodologija, pristatomas tyrimo modelis. Trečioje dalyje analizuojamas teisinis rinkimų kampanijų reglamentavimas Lietuvoje. Ketvirtoje disertacijos dalyje pristatomi LR Seimo rinkimų kampanijų empirinio tyrimo, atlikto pagal pasirinktus kriterijus, rezultatai ir interpretacijos. Jame kampanijos analizuojamos pagal kontekstinę aplinką, informacijos srautus dienraščiuose, kampanijų finansavimą, rinkėjų ir politikų rinkimų kampanijos poveikio vertinimus. Šioje dalyje stengiamasi nustatyti, ar kampanijos galėjo veikti rinkėjų apsisprendimą bei galutinius rinkimų rezultatus.
Disertacija apginta

Pateikimo data

2007 11 19

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku