LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2007m. spalio 5 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitetas, K. Donelaičio g. 52-622, Kaunas.

Doktorantas

Vilhelmina Vaičiūnienė

Tema

Informacinis raštingumas modernizuojant universitetines studijas (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S 280 Suaugusiųjų mokymas, tęstinis mokymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

doc. dr. Genutė Gedvilienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Rimantas Laužackas,socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Auksė Balčytienė, humanitariniai mokslai, komunikacija ir informacija, 06 H, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Irena Žemaitaitytė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Mykolo Romerio universitetas
prof. habil. dr. Aleksandras Targamadzė, technologijos mokslai, informatikos inžinerija 07 T, Kauno technologijos universitetas

Oficialieji oponentai:

dr. Aušra Kazlauskienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. 8 37 327 946, el. p.: d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Inovacijos ir paradigmų kaita aukštojo mokslo srityje, sietinos su mokymo/si visą gyvenimą misijos realizavimu, informacinių komunikacinių technologijų (IKT) taikymu mokymosi procese, skatina keisti ir tobulinti universitetinių studijų procesą. Plačios ir sparčios kaitos kontekste informacinis raštingumas yra traktuotinas kaip universiteto atsinaujinimo ir studijų modernizavimo perspektyva. Informacinio raštingumo fenomeną lėmė šio laikmečio realijos, susijusios su naujausiomis technologijomis ir informacijos gausa.

Ginamoje disertacijoje analizuojamas informacinio raštingumo integravimas į aukštojo mokslo turinį, kuris yra siejamas su kintančia universiteto misijos samprata, bei pakitusiais visuomenės, grindžiamos žiniomis, funkcionavimo principais. Darbe pateikiamas informacinio raštingumo standartizavimo aktualumas universitetinių studijų modernizavimo požiūriu. Informacinio raštingumo integravimas į mokymo turinį sukuria prielaidas jį tobulinti ir gerinti mokymo bei mokymosi procesų kokybę. Fenomenografiškai analizuojama studentų informacinio raštingumo samprata. Ekspertinio tyrimo rezultatai atskleidžia universiteto dėstytojų ir bibliotekininkų požiūrį į informacinį raštingumą bei jo poreikį universitetinėse studijose. Pateikiama lyginamoji studentų informacinio raštingumo gebėjimų analizė, atlikta gretinant duomenis pagal studijų pobūdį ir studentų lytį. Studentų informacinio raštingumo gebėjimai nagrinėjami universitetinių studijų procese. Aptariama informacinio raštingumo gebėjimų svarba mokymosi efektyvumo aspektu ir pateikiami tai patvirtinantys empiriniai duomenys. Disertacijoje pagrindžiamas informacinio raštingumo aktualumas šiuolaikinių universitetinių studijų modernizavimo ir studijų kokybės požiūriu.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2007 09 05

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku