LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vilniaus universitetas

Data ir laikas

2017m. spalio 23 d. 14 val.

Vieta

VU Fizikos fakulteto B336 auditorijoje ( Saulėtekio al. 9, LT 10221 Vilnius)

Doktorantas

JAROSLAVAS BELOVICKIS

Tema

Kompozitų, sudarytų iš polimerų ir organinių bei neorganinių nanodalelių, ultragarsinė ir dielektrinė spektroskopija (Fizika 02 P)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Vilniaus universitetas

Vadovas

Mokslinis vadovas – prof. habil. dr. Jūras Banys (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, fizika – 02P). Mokslinis konsultantas – doc. dr. Vytautas Samulionis (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, fizika – 02P).

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Vytautas Balevičius (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, fizika – 02P).
dr. Janis Kleperis (Latvijos universiteto Kietojo kūno fizikos institutas, Latvija, fiziniai mokslai, fizika – 02P);
prof. dr. Ričardas Makuška (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, chemija – 03 P);
doc. Andrius Poškus (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, fizika – 02 P);
prof. dr. Valdas Šablinskas (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, fizika – 02 P).

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Skelbimą pateikė

Vida Dubonienė, (5) 2687095;   865556705, vida.duboniene@cr.vu.lt

Anotacija

Per paskutiniuosius dešimtmečius nanotechnologijos turėjo didelę reikšmę mokslinių tyrimų pasaulyje ir šiuo metu yra plačiai taikomos įvairiausiose technologijų srityse kaip komunikacija ir medicina. Pagrindinis nanokompozitų naudojimo privalumas yra įvairių fizikinių ir cheminių savybių, palyginus su atskiromis sudedamosiomis dalimis, gerinimas. Nanodalelių įterpimas į polimerų matricą nanomastelyje gali keisti kompozito fizikines savybes. Dėl šios priežasties labai svarbu suprasti, kaip nano- ir mikrokompozitų savybės priklauso nuo jų sudedamųjų dalių santykio ir tipo. Gaminant kompozitus potencialiems taikymams, pagrindinis tikslas yra tinkamas medžiagų mechaninių, pjezoelektrinių arba feroelektrinių savybių gerinimas. Be to, svarbu nustatyti medžiagos patikimumą ir patvarumą prieš masinę gamybą rinkoje. Dėl šios priežasties atliekami pasikartojantys bandymai įvairiomis sąlygomis, kad būtų galima suprasti sąsajas tarp įvairių užpildų ir aplinkinių terpių nanokompozituose.
Nanokompozitai, kurių pagrindą sudaro polimerai, yra patrauklūs, nes jie gali apjungti organinių ir neorganinių medžiagų savybes bei išlaikyti lankstumą, būdingą polimerams. Polimerų ir jų nanokompozitų elektrinių bei mechaninių savybių tyrimo metodų apjungimas leidžia detaliai išanalizuoti medžiagoje vykstančius fizikinius procesus. Tokie nuodugnūs tyrimai leistų palengvinti jų kūrimą bei padaryti išvadas tolimesniems taikymams.

Pateikimo data

2017 09 11

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku