LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vilniaus universitetas

Data ir laikas

2017m. spalio 20 d. 15 val.

Vieta

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto salėje (Antakalnio g. 6, LT-10308 Vilnius

Doktorantas

BIRUTĖ AVIŽINIENĖ

Tema

Dialogo raida lietuvių moterų dramaturgijoje XIX a. pabaigoje-XX a. pirmoje pusėje (Filologija 04 H)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Vadovas

dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Reda Pabarčienė (Lietuvos edukologijos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H),
prof. habil. dr. Viktorija Daujotytė-Pakerienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H),
doc. dr. Vigimantas Butkus (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H),
dr. Solveiga Daugirdaitė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H),
doc. dr. Šarūnė Trinkūnaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, teatrologija – 03 H).

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Skelbimą pateikė

Vida Dubonienė, (5) 2687095;   865556705, vida.duboniene@cr.vu.lt

Anotacija

Disertacijoje tyrinėjami lietuvių moterų draminiai kūriniai, parašyti XIX a. pabaigoje – XX a. pirmoje pusėje. Moterų dramaturgija pasirinkta tyrinėti dramos dialogo raidos aspektu. Tyrimo problema susijusi su klausimu, kaip tiriamuoju laikotarpiu susiformuoja ir vystosi moterų dramos dialogas, kuo pasižymi jo raida. Šio vystymosi ypatumai yra tiesiogiai susiję su dramos dialogo problematika: dialogas – tai ir pagrindinė dramaturgijos kalbos forma, ir teatrinę situaciją artikuliuojantis diskursas. Disertacijos tikslas – išskirti tiriamojo laikotarpio moterų dramaturgijos dialogo tipus, nustatyti jų svarbiausias charakteristikas, pademonstruoti dialogo tipų tarpusavio ryšius bei per juos perteikti, kaip tiriamuoju laikotarpiu susiformuoja ir vystosi moterų dramos dialogas, nusakyti, kuo jis savitas.
Dramos dialogo specifika tyrime atskleidžiama derinant trilypę analitinę žiūrą: pirmiausia dialogas tiriamas kaip specifinė, tam tikrą stilistinę raišką turinti ir tam tikromis retorinėmis strategijomis pasižyminti dramaturgijos kalbos forma. Dialogas šiuo aspektu skleidžiasi vidinėje komunikacinėje dramos kūrinio plotmėje ir išreiškia jos elementus. Antras analizės aspektas dėmesį kreipia į būdą, kuriuo dialogas kuria fikcinio scenos vyksmo ir publikos ryšį, papildo verbalinę informaciją kitokia, pastatyme realizuojama medžiaga. Istorinis kontekstas tampa svarbus analizuojant dramos dialogą trečiuoju aspektu ir aktualizuoja lūkesčių horizonto sampratą: dramos dialogas kuriamas orientuojantis į žiūrovų lūkesčių horizontą, su kuriuo įgyjami įvairūs santykiai.

Pateikimo data

2017 09 11

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku