LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Mykolo Romerio universitetas

Data ir laikas

2017m. spalio 12 d. 13 val.

Vieta

Ateities g. 20, LT–08303 Vilnius, Lietuva

Doktorantas

Simona Survilaitė

Tema

Įmonių intelektinio kapitalo įtakos jų rinkos vertei Baltijos šalyse vertinimas (Ekonomika 04 S)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Mykolo Romerio universitetas

Vadovas

prof. dr. Rima Tamošiūnienė (Mykolo Romerio universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Violeta Pukelienė (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)
prof. dr. Vilija Aleknevičienė (Aleksandro Stulginskio universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)
doc. dr. Žaneta Karazijienė (Mykolo Romerio universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)
prof. dr. Tatjana Põlajeva (Talino technologijos universitetas, Estijos Respublika, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)
prof. habil. dr. Žaneta Simanavičienė (Mykolo Romerio universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika, 04S)

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo, Mykolo Romerio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Gita Lasytė, (8 5) 271 4469, gita@mruni.eu

Anotacija

Daktaro disertacijoje sprendžiama mokslinė problema, kaip reikėtų vertinti įmonės intelektinį kapitalą ir kokią įtaką jis turi jos rinkos vertei. Siekiant sukurti modelį, kurio pagalba būtų galima vertinti, kokią įtaką intelektinis kapitalas turi įmonės rinkos vertei, susidurta su paties intelektinio kapitalo vertinimo problema. Įmonės intelektinio kapitalo tyrimų gausa, nevienareikšmiškai naudojamos sąvokos, mokslininkų nagrinėjamos skirtingos viena su kita persidengiančios įmonės intelektinio kapitalo dedamosios lemia intelektinio kapitalo išsamių tyrimų trūkumą ir skatina atlikti tolesnius tyrinėjimus šioje srityje.
Disertacijoje parengtas kompleksinis įmonės intelektinio kapitalo įtakos jos rinkos vertei tyrimo modelis, išskirtinis tuo, kad jame rodikliai yra patikslinami atliekant faktorinę analizę, o įmonių intelektinio kapitalo agreguotam indeksui apskaičiuoti taikomi tikslieji faktorių reikšmių nustatymo metodai. Parengta įmonės intelektinio kapitalo įtakos jos rinkos vertei vertinimo metodika, leidžianti nustatyti įmonės intelektinio kapitalo ir jo dedamųjų įtaką skirtingose įmonėse ir išskirti pagrindinius įmonių intelektinio kapitalo elementus, darančius įtaką jų rinkos vertei. Įmonės intelektinio kapitalo įtakos jos rinkos vertei vertinimo modeliui empiriškai patikrinti buvo remtasi Baltijos šalių listinguojamų įmonių informacija. Disertacijoje pagrįsta, kad įmonės intelektinis kapitalas ir jo dedamosios daro statistiškai reikšmingą įtaką jos rinkos vertei. Įmonės intelektinio kapitalo įtakos jos rinkos vertei vertinimo modelis yra universalus ir gali būti taikomas ne tik įmonių grupių, bet ir atskiros įmonės intelektinio kapitalo ir jos rinkos vertės sąsajų nustatymui. Pasiūlytasis modelis išsiskiria tuo, kad įmonės intelektinis kapitalas tiriamas kompleksiškai, leidžia palyginti atskirų įmonių intelektinį kapitalą, jo dedamąsias ir įtaką jų rinkos vertei.

Pateikimo data

2017 09 11

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku