LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vilniaus universitetas

Data ir laikas

2017m. spalio 12 d. 13 val.

Vieta

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, Vilnius LT-10222)

Doktorantas

AGNĖ PETKEVIČIŪTĖ

Tema

Reorganizavimo ir perleidimo operacijų apmokestinimas Lietuvoje: Tarybos direktyvos 2009/133/EB įgyvendinimas (Teisė 01 S)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Vilniaus universitetas

Vadovas

prof. dr. Bronius Sudavičius (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, teisė – 01 S).

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- Tarybos pirmininkas – prof. dr. Armanas Abramavičius (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, teisė – 01S).
prof. habil. dr. Jan Głuchowski (Torunės universiteto banko mokykla, Lenkija, socialiniai mokslai, teisė – 01S);
prof. dr. Jevgenij Machovenko (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, teisė – 01S);
prof. dr. Egidijus Šileikis (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, teisė – 01S);
prof. dr. Manuela Tvaronavičienė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – 04S).

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Skelbimą pateikė

Vida Dubonienė, (5) 2687095;   865556705, vida.duboniene@cr.vu.lt

Anotacija

Disertacijoje nagrinėjamas reorganizavimo bei perleidimo operacijų apmokestinimo mechanizmas, sukurtas Tarybos direktyva 2009/133/EB Dėl bendros mokesčių sistemos, taikomos įvairių valstybių narių įmonių jungimui, skaidymui, daliniam skaidymui, turto perleidimui ir keitimuisi akcijomis ir SE arba SCE registruotos buveinės perkėlimui iš vienos valstybės narės į kitą. Šis mechanizmas Lietuvoje įgyvendintas Pelno mokesčio įstatyme.
Atsižvelgiant į disertacinio tyrimo tikslą – patvirtinti arba paneigti hipotezę, jog ši Direktyva į Pelno mokesčio įstatymą iš esmės buvo perkelta tinkamai – disertacijoje nuosekliai nagrinėjamas Direktyvoje įtvirtintas reglamentavimas – pradedant operacijomis ir subjektais, kuriems Direktyva yra taikoma; pereinant prie nuostatų, reglamentuojančių Direktyvos veikimo mechanizmą (mokestinio neutralumo užtikrinimas, nuostolių perkėlimas) bei apsaugančių valstybių narių finansinius interesus (veiklos tęsimo per nuolatinę buveinę reikalavimas), baigiant tais atvejais, kai valstybėms narėms suteikiama teisė atsisakyti taikyti Direktyvą esant mokesčių vengimui. Lygiagrečiai su Direktyvos nuostatomis analizuojamos jas įgyvendinančios atitinkamos Pelno mokesčio įstatymo normos.
Disertacijos pabaigoje atlikto tyrimo pagrindu formuluojamos išvados, kurios, disertacijos autorės nuomone, apibendrina išsikeltų uždavinių sprendimo rezultatus; pateikiami siūlymai dėl galiojančio reorganizavimo ir perleidimo operacijų apmokestinimo reglamentavimo tobulinimo.

Pateikimo data

2017 09 07

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku