LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Kauno technologijos universitetas

Data ir laikas

2017m. spalio 9 d. 12 val.

Vieta

Kauno technologijos universiteto disertacijų gynimo salė (K. Donelaičio g. 73, 403 a., Kaunas)

Doktorantas

Audrius Jankauskas

Tema

Ultragarsinis metodas talpyklų dugno defektų parametrams matuoti (Matavimų inžinerija 10 T)

Mokslo šaka

Prietaisų technologija

Parengta institucijoje

Kauno technologijos universitetas

Vadovas

prof. dr. Liudas MAŽEIKA (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Vaidotas MAROZAS (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)
doc. Dr. Elena JASIŪNIENĖ, (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)
doc. dr. Paulius KAŠKONAS (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)
prof. habil. dr. Genadijus KULVIETIS (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija – 09T)
doc. dr. Alberto RODRIGUEZ MARTINEZ (Elčes Migelio Ernandeso universitetas, technologijos mokslai, elektros ir elektronikos inžinerija – 01T)

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Kauno technologijos universiteto biblioteka (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Su disertacija galima susipažinti adresu:

http://ktu.edu

Skelbimą pateikė

Vita Daudaravičienė, + 37 626 22701, vita.daudaraviciene@ktu.lt

Anotacija

Korozijos sukeltų defektų aptikimas ir jų pokyčių įvertinimas yra itin svarbus naftos ir chemijos pramonėje. Dėl šios priežasties, siekiant užtikrinti aukštą saugumo lygį bei patikimumą talpyklos ir jų dugnas turi būti periodiškai tikrinami, kad būtų išvengta korozijos sukeltų nelaimingų atsitikimų, kai pavojingos cheminės medžiagos gali patekti į aplinką ar gruntinius vandenius. Deja, daugeliu atvejų, taikant įprastinius neardomųjų bandymų metodus, talpyklos visų pirma turi būti ištuštinamos ir išvalomos, bei užtikrinamas patikrą iš vidaus atliekančio operatoriaus saugumas prieš atliekant visas būtinas patikros procedūras. Kartu tai nulemia dideles tiek finansines, tiek laiko sąnaudas, būtinas šioms operacijoms atlikti. Daktaro disertacijos tikslas – sukurti ir ištirti ultragarsinį matavimo metodą, įgalinantį aptikti ir įvertinti korozijos sukeltus defektus lakštinėse talpyklų dugno konstrukcijose neištuštinant ir neišvalant talpyklų.
Disertacijoje pristatomi nustatyti nukreiptųjų ultragarso bangų sklidimo dėsningumai ir parametrai esant tėjiniam sienelės ir dugno sujungimui ir užleistiniam sujungimui, taikomiems talpyklos dugno konstrukcijoje. Pasiūlytas pakoreguotas ultragarsinės tomografijos matavimo metodas erdviniam tikrųjų slopinimo verčių, kurios galėtų būti tiesiogiai susietos su bendru korozijos lygiu, atkūrimui atlikti talpyklos dugne, pagrįstas kiekvienos projekcijos optimizavimu. Gauti ultragarsinės praėjimo tomografijos metodo erdvinis jautrumas ir skyra nustatyti modeliavimu bei eksperimentiškai.

Pateikimo data

2017 09 05

Doktorantūros baigimo data

2016 08 31

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku