LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2017m. gegužės 24 d. 11 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitetas, Mažoji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Doktorantas

Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė

Tema

Visuomenės dalyvavimas formuojant šeimos politiką Lietuvoje (Politikos mokslai 02 S)

Mokslo šaka

S 170 (Politikos ir administravimo mokslai)

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

Vadovas prof. dr. Šarūnas Liekis (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S). Mokslinis konsultantas prof. Beat Fux (Zalcburgo universitetas socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S).

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Saulius Pivoras (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S).
prof. dr. Ilona Tamutienė (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S)
prof. dr. Aušra Maslauskaitė (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, sociologija 05 S)
prof. dr. Dalia Leinartė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija 05 H)
prof. dr. Juris Rozenvalds (University of Latvia, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S)

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Visuotinai pripažįstama, kad visuomenės dalyvavimas valdant valstybę yra neatsiejamas demokratinės santvarkos bruožas. Dalyvavimas viešosios politikos formavimo ir įgyvendinimo procese įgalina visuomenę ir jos atstovus daryti įtaką jų gyvenimui reikšmingiems sprendimams. Faktinis šios teisės įgyvendinimas gali priklausyti ne tik nuo teisinės bazės tinkamumo, bet ir nuo kitų veiksnių – neformalios praktikos, piliečių ir organizacijų brandos dalyvauti politikoje ir teikti konstruktyvius siūlymus, santykių tarp dalyvių, bei daugelio kitų. Darbu siekiama suformuluoti ir testuoti įrankį, kuris padėtų identifikuoti trukdžius ir palengvinimus visuomenei dalyvauti formuojant konkrečią viešosios politikos sritį – šeimos politiką, analizuojant prielaidas bei suteiktų teisių ir galimybių praktinį įgyvendinimą.
Darbą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje formuluojamas visuomenės dalyvavimo viešojoje politikoje tyrimo modelis. Antrojoje apibūdinama empirinio tyrimo metodologija. Trečioje dalyje pristatomi empirinio tyrimo apie visuomenės dalyvavimo formuojant šeimos politiką prielaidas: išorinį įgalinimą, dalyvaujančias valstybės institucijas bei NVO, taip pat visuomenės dalyvavimo praktiką, rezultatai. Galiausiai, įvertinamas suformuluoto modelio ir tyrimo dizaino tinkamumas bei tyrimo rezultatai mokslinės diskusijos kontekste. Darbą užbaigia išvados ir pasiūlymai dėl tolesnių tyrimų ir dėl visuomenės dalyvavimo formuojant šeimos politiką tobulinimo.

Pateikimo data

2017 04 25

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku