LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Klaipėdos universitetas

Data ir laikas

2016m. gruodžio 9 d. 13 val.

Vieta

Klaipėdos universiteto Auloje (VI korpusas) (Herkaus Manto – 84, Klaipėda)

Doktorantas

Raimonda Nabažaitė

Tema

„Vėlyvųjų viduramžių ir naujųjų laikų koklininkystė Klaipėdoje: tarp inovacijos ir kultūrinės tradicijos“ (Istorija 05 H)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Klaipėdos universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Vladas Žulkus (Klaipėdos universitetas)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Albinas Kuncevičius (Vilniaus universitetas)
dr. Gintautas Rackevičius (UAB Kultūros vertybių paieška)
doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė (Klaipėdos universitetas)
doc. dr. Mindaugas Bertašius (Kauno technologijos universitetas)
dr. Rūta Janonienė (Vilniaus dailės akademija)

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Vytauto Didžiojo univeriteto ir Klaipėdos universiteto bibliotekose

Su disertacija galima susipažinti adresu:

-

Skelbimą pateikė

Vita Jušienė, 846 398 935, vita.jusiene@ku.lt

Anotacija

Viduramžiais besikuriant miestams ir plintant urbanizacijos procesui, Europoje susiklostė koklinių krosnių būsto šildymo praktika, iš esmės pakeitusi žmogaus gyvenimo kokybę. Krosnys šaltajam metų laikui pasiūlė technologiškai pažangesnį, kur kas ekonomiškesnį ir saugesnį namų šildymo būdą, naudojamą net iki šių dienų. Daktaro disertacijoje siekiama atskleisti bendrakultūrę viduramžių ir naujųjų laikų Europos miestų koklininkystės patirtį Klaipėdoje, lėmusią technologiškai pažangesnes būsto šildymo permainas, keitusią privačios erdvės išraišką ir atliepusią kultūrines laikotarpio aktualijas. Siekiant geriau suprasti reiškinį, naudota Vokietijos, Šveicarijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, kaimyninės Lenkijos, Latvijos, kitų Baltijos regiono šalių: Estijos, Suomijos, Skandinavijos, taip pat Didžiosios Britanijos, Danijos ir Lietuvos didžiųjų miestų lyginamoji archeologinė medžiaga bei įvairūs ikonografiniai vaizdai. Šiuo tyrimu pirmą kartą taikant tarpdisciplininius tyrimo metodus (stratigrafinis, stilistinis, ikonografinis, palyginamasis, daktiloskopinis, mikroskopinis, cheminis, sisteminis) bandoma kompleksiškai įvertinti vieno miesto archeologinę medžiagą daugiamatėje erdvės ir laiko perspektyvoje. Konkrečiais atvejais siekiama atskleisti materialinės kultūros santykį tarp naujovės ir tradicijų tęstinumo, atsiradimo ir nunykimo.

Pateikimo data

2016 11 10

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku