LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2015m. balandžio 17 d. 12 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Menų fakultete, ( Muitinės g. 7-207, Kaunas)

Doktorantas

Asta Petrikienė

Tema

Valstybės vaidmuo Lietuvos teatro veikloje 1918-1940 (Menotyra 03 H)

Mokslo šaka

Teatrologija H 330

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

doc. dr. Edgaras Klivis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Jurgita Staniškytė, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Lietuvos edukologijos universitetas
prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, humanitariniai mokslai, filologija 04 H, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
doc. dr. Helmutas Šabasevičius, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vilniaus dailės akademija
doc. dr. Vaidas Petrulis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Kauno technologijos universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Rasa Vasinauskaitė, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Lietuvos kultūros tyrimų institutas
doc. dr. Šarūnė Trinkūnaitė, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekoje

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Disertacijoje analizuojamas valstybės vaidmuo teatro veikloje Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu, ideologiniai teatro pagrindai, teigiamas ir neigiamas poveikis teatro plėtrai bei savivaldai, taip pat vertybinėms teatralų nuostatoms. Lietuvoje teatrų tinklas buvo menkai išplėtotas, todėl nuodugniausiai nagrinėjamas Valstybės teatras Kaune – jo statusas, valdymo ir finansavimo ypatybės. Remiantis archyviniais duomenimis tiriama, kaip 1918–1940 m. valstybė valdė teatro veiklą bei plėtojo teatro kultūrą, nustatoma, kokios idėjinės prielaidos paskatino institucinės teatro sistemos atsiradimą tarpukario Lietuvoje, įvertinama valdžios įtaka teatro menininkams. Disertacijoje pristatoma teatro naudingumą valstybei skelbusios koncepcijos istorinė raida XVII–XIX a. Europoje, tiriama, kaip šios nuostatos adaptuotos XIX a. pab.–XX a. pr. lietuvių teatro sampratoje. Analizuojamas valstybinės teatro sistemos kūrimas ir raida 1918–1940 m., išryškinamos Valstybės teatro ir jo padalinių valdymo tendencijos, atskleidžiama, kaip ir kokie institucinės kontrolės mechanizmai lėmė kūrybinių ir organizacinių sprendimų priėmimą valstybės išlaikomoje teatro sistemoje. Atskira disertacijos dalis skiriama valstybinės paramos formoms: tiriamas teatro sistemos finansavimas, nagrinėjamos Valstybės teatro darbuotojų ekonominės bei socialinės privilegijos ir valdžios poveikis tarpukario teatro kultūros plėtrai. Iškeliama hipotezė, kad teatro srityje valdžia labiau nei formaliais kontrolės ir priespaudos mechanizmais pasikliovė teatralų konformizmu, todėl apibrėžiamos ir nagrinėjamos tipiškos teatro praktikų sėkmės strategijos, kuriomis siekta stiprinti savo kūrybinės karjeros pozicijas bei derinti estetines pažiūras su teatro naudingumu valstybei.

Pateikimo data

2015 03 17

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku