LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2014m. gruodžio 12 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Didžiojoje Auloje Gimnazijos g. 7, Kaunas

Doktorantas

Aušra Vasiliauskaitė

Tema

Pastoracinio hermeneutinio - bendravimo modelio pritaikomumo galimybės benediktinių bendruomenėse (Kauno, Otwock’o (Otwock) ir Alexanderdorf’o (Alexanderdorf)) Tylos pastoracijos kontekste (Teologija 02 H)

Mokslo šaka

H 160 Bendroji, sisteminė ir praktinė krikščioniškoji teologija

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Kęstutis Žemaitis, humanitariniai mokslai, teologija 02H, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prel. prof. dr. Vytautas Steponas Vaičiūnas, humanitariniai mokslai, teologija 02H, Vytauto Didžiojo universitetas
Prof. dr. Birutė Obelenienė, socialiniai mokslai, edukologija 07S, Vytauto Didžiojo universitetas
Habil. dr. Aldona Prašmantaitė, humanitariniai, istorija 05H, Lietuvos istorijos institutas
Kan. prof. hab. dr. Marek Chmielewski, humanitariniai mokslai, teologija 02H, Liublino katalikiškasis Jono Pauliaus II universitetas, Lenkija
Kun. doc. dr. Rimas Skinkaitis, humanitariniai mokslai, teologija 02H ,Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekoje

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Mokslinių tyrimo, atliktų 2009–2010 m., rezultatai parodė, kad Kauno seserų benediktinių bendruomenės sielovadoje veiksmingai funkcionuoja pastoracinis hermeneutinis-bendravimo modelis. Disertacijoje buvo nagrinėjama trijų Rytų Europos regiono benediktiniškųjų bendruomenių: Kauno, Otwocko ir Alexanderdorfo, taikoma skirtinga pastoracija, kuri leido ne tik pagrįsti šio modelio funkcionalumą, bet ir palyginti bei įvertinti galimybes taikyti pastoracinį hermeneutinį-bendravimo modelį naujame – Tylos pastoracijos kontekste. Siekiant įvertinti pastoracinio hermeneutinio-bendravimo modelio galimybes benediktinių bendruomenėse Tylos pastoracijos kontekste, buvo ne tik sukurtas įvertinimo instrumentas, bet pirmiausia pateiktas hermeneutinio-bendravimo modelio ir Tylos pastoracijos metaforos filosofinis pagrindimas, taip pat aptarta jų sampratų skirtis, ypač Tylos pastoracijos kontekste. Išgryninus vertinimo parametrus, išskiriant tris dimensijas ir devynis požymius bei trisdešimt aštuonis rodiklius buvo atliktas kokybinis ir kiekybinis tyrimas. Šio tyrimo kiekybinis rezultatas, vertinant pastoracinio HCM pritaikomumo galimybes Tylos pastoracijos kontekste, buvo teigiamas net 95 % (tik 5 % atvejų nėra pritaikomumo galimybių). Tokie rezultatai patvirtina teiginį, kad pastoracinio hermeneutinio-bendravimo modelio pritaikomumo galimybės benediktiniškosiose bendruomenėse Tylos pastoracijos kontekste yra įmanomos ir praktikoje egzistuoja. Be to, tyrimo rezultatai patvirtinta hipotezę, kad pritaikytas pastoracinis hermeneutinis-bendravimo modelis sėkmingai funkcionuoja monastinėje erdvėje Tylos pastoracijos kontekste.

Pateikimo data

2014 11 14

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku