LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2006m. gruodžio 22 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitetas, K.Donelaičio 52-422, Kaunas

Doktorantas

Aušra Fokienė

Tema

Profesijos mokytojų neformaliojo ir savaiminio mokymosi didaktinių pasiekimų vertinimo sistemos parametrai (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S 272 Mokytojų ugdymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Kęstutis Pukelis, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Rimantas Laužackas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Audronė Juodaitytė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas
prof. habil. dr. Jonas Kvedaravičius, socialiniai mokslai, vadyba ir administravimas 03 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Genutė Gedvilienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Sigitas Daukilas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Lietuvos žemės ūkio universitetas

Oficialieji oponentai:

doc. dr. Ramutė Kučinskienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Klaipėdos universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. 8 37 327 816, d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Įtakojant profesinio rengimo reformai akcentuojama būtinybė kelti profesinio rengimo kokybę ir prestižą, kuriam didžiulę įtaką turi profesijos pedagogų kvalifikacija. Per pastarąjį dešimtmetį profesijos mokytojų vaidmuo pakito: jų pedagoginė veikla tapo labiau kompleksinė, reikalaujanti priimti savarankiškus sprendimus, todėl mokytojai skatinami nuolat tobulintis. Aktyviai dalyvaudami nuolatinio mokymosi bei mokyklos tobulinimo procesuose, profesijos mokytojai įgyja kompetencijas tiek mokomojo dalyko, tiek didaktikos srityje. Tuo tarpu formalusis profesijos mokytojų rengimas dar nėra pritaikytas mokymosi visą gyvenimą reikmėms: nėra galimybės pasirinkti mokymosi poreikius atitinkančią studijų programą, įvertinus neformaliojo ir savaiminio mokymosi pasiekimus. Šiame kontekste išryškėja tyrimo problema: profesijos mokytojų rengime nėra sukurtos neformaliojo ir savaiminio mokymosi metu įgytų didaktinių pasiekimų vertinimo ir pripažinimo sistemos, pagrįstos konkrečiais parametrais. Disertacijoje parengta, ir empiriškai pagrįsta profesijos mokytojų neformaliojo ir savaiminio mokymosi didaktinių pasiekimų vertinimo sistema. Projektuojant šią sistemą buvo atskleista formaliojo, neformaliojo ir savaiminio mokymo/-si reiškinių samprata mokymosi visą gyvenimą kontekste, apibūdintos profesijos mokytojų mokymosi formos bei mokymąsi įtakojantys veiksniai, apibendrinti neformaliojo ir savaiminio mokymosi didaktinių pasiekimų vertinimo ir pripažinimo poreikiai ir prielaidos Lietuvos profesijos mokytojų rengimo kontekste, profesijos mokytojų neformaliojo ir savaiminio mokymosi pasiekimų vertinimo ir pripažinimo procesai įvertinti sisteminiu požiūriu, apibrėžti neformaliojo ir savaiminio mokymosi pasiekimų vertinimo sistemos parametrai.
Disertacija apginta

Pateikimo data

2006 11 22

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku