LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2014m. lapkričio 28 d. 13 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Muitinės g. 7-207 auditorijoje, Kaunas.

Doktorantas

Lina Preišegalavičienė

Tema

Interjeras tarpukario Lietuvoje: veiksniai, formos, tendencijos (Menotyra 03 H)

Mokslo šaka

H312 – Skulptūra ir architektūra

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil.dr. Vytautas Levandauskas, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Lietuvos Edukologijos universitetas.
doc. dr. Vaidas Petrulis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Kauno technologijos universitetas
dr. Dalia Klajumienė, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vilniaus Dailės akademija
doc. dr. Vytautas Petrušonis, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vilniaus Gedimino technikos universitetas
prof. dr. Rasutė Žukienė, humanitariniai mokslai, menotyra 03 H, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekoje

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Interjeras yra susijęs su mentaliteto ir reprezentacinės idėjos raiška, jis dažnai projektuojamas nesiderinant prie pastato išorinės stilistikos. Interjero erdvėse ieškoma vidinių architektūrinės stilistikos priežasčių ir daug įvairesnės tapatybių raiškos nei pastatų išorėje. Darbe siekiama parodyti tarpukario laikotarpiu gyvavusią estetinės sampratos įvairovę ir kilmę. Darbe apibūdinamos šiandien primirštos Lietuvos visuomeninių ir gyvenamųjų interjerų meninės (estetinės) savybės, siekiant praplėsti šiandien Lietuvoje vyraujančią vidaus patalpų, interjero formavimo(-si) sampratą, žmogų supančią aplinką suvokti ne vien tik kaip architektūros objektą, bet ir kaip Lietuvos gyventojų kolektyvinės kultūros ir kolektyvinio tapatumo sudėtinę dalį. Tarpukario Lietuvos interjeras tiriamas trimis pjūviais: per sociokultūrinius interjero raidos veiksnius, per išorines stilistines įrangos formas ir per tautinio tapatumo tendencijas. Darbo objektas – tarpukario Lietuvos (1918–1940 m.) visuomeniniai ir gyvenamieji interjerai, sukurti tiek profesionalių architektų, dailininkų, dekoratorių, tiek ir įrengti mėgėjiškai. Darbo tikslas – atskleisti visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų interjerų stilistinių krypčių įvairovę ir kilmę, tarpukario Lietuvos interjeruose vyravusias tendencijas. Tyrimas parodė, kad Lietuviško tautinio stiliaus teorinė formuluotė buvo maksimaliai racionali, teisinga ir patraukli skirtingoms estetinėms sampratoms, atstovavo įvairius socialinius sluoksnius bei tuo metu Lietuvoje gyvenančias tautas.

Pateikimo data

2014 11 03

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku