LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2014m. sausio 10 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, K. Donelaičio g. 52-423, Kaunas

Doktorantas

Eilina Dailidienė

Tema

Studentų karjeros projektavimo kompetentingumo parametrai: pirmosios universitetinių studijų pakopos atvejis (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S280 Suaugusiųjų mokymas, tęstinis mokymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

-

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- doc. dr. Vidmantas Tūtlys, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Ilze Ivanova, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Latvijos universitetas
doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Dalia Augienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas
prof. dr. Irena Žemaitaitytė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Mykolo Romerio universitetas

Oficialieji oponentai:

-
-

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos Nacionalinėje M.Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekoje

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Apie karjeros projektavimą, kaip visą gyvenimą trunkančio mokymosi proceso įprasminimo fenomeną ir reikšmę, išsamiau pradėta diskutuoti socialinių mokslų tyrimų erdvėje mokymąsi pradėjus traktuoti kaip nuolatinę asmens tobulėjimo veiklą, kuria siekiama įgyti ar gilinti žinias, ugdyti gebėjimus, mokėjimus, lavinti įgūdžius, tokiu būdu sudarant sąlygas asmeniui geriau prisitaikyti prie globalių pokyčių, išliekant konkurencingu, ekonomiškai, socialiai ir pilietiškai integruotu. Todėl didėjantis dėmesys aukštojo mokslo institucijoms, atitinkantis šalies politinius, ekonominius ir socialinius prioritetus bei įtakojantis aukštojo mokslo institucijų strateginių veiklos tikslų atnaujinimą, siejamas su besimokančiųjų karjeros projektavimo kompetentingumo ugdymu ir plėtojimu, sudarančiu prielaidas įžvelgti mokymosi galimybes, prognozuoti darbo rinkos pokyčius ir asmeninės kaitos bei galimybių kontekste tirti, planuoti ir įgyvendinti individualius ir profesinės veiklos bei karjeros plėtros procesus. Disertacijoje siekiama atskleisti karjeros ir karjeros projektavimo reiškinių sampratas, pagrįsti politinius karjeros projektavimo prioritetus ir pagrindines karjeros projektavimo strategijas aukštajame moksle Europos Sąjungos kontekste ir Lietuvoje, apibrėžti karjeros projektavimo kompetentingumo struktūrą, modelius ir sąrangas. Tyrime siekiama įvardinti ir pagrįsti pirmosios universitetinių studijų pakopos studentų karjeros projektavimo kompetentingumo parametrus, sudarančius prielaidas studentų karjeros projektavimo kompetentingumo funkcionalumui identifikuoti, tikslingos studentų savivados skatinimui, siektinų rezultatų studijų programų rengimo procese įvardinimui bei aukštojo mokslo institucijų veiklos kokybės rodiklių pagrindimui absolventams sėkmingai integruojantis į darbo rinką, taip patvirtinant reikšmingą šių institucijų vaidmenį šalies ekonomikos augimo procese. Teoriškai atskleisti ir empiriškai pagrįsti karjeros projektavimo kompetentingumo parametrai charakterizuoja pirmosios universitetinių studijų pakopos studentų karjeros projektavimo kompetentingumo ugdymo modelį bei sudaro prielaidas naujų teorinių ir empirinių tyrimų iniciatyvoms parametrų verifikavimo ir koreliacijos kontekste.


Pateikimo data

2013 12 12

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku