LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2013m. rugsėjo 27 d. 14 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, K. Donelaičio g. 52-221, Kaunas

Doktorantas

Ingrida Celešiūtė

Tema

Transnacionalus mobilumas kaip moterų (pra)gyvenimo būdas: Lietuvos slaugytojos Norvegijoje (Sociologija 05 S)

Mokslo šaka

Sociologija, S210

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

Vadovė - dr. Daiva Kristina Kuzmickaitė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Vytauto Didžiojo universitetas Mokslinė konsultantė Violeta Parutis - socialiniai mokslai, sociologija 05 S, National Center for Social Research, UK

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Vylius Leonavičius, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Vytis Čiubrinskas, socialiniai mokslai, sociologija 05 S,Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Meilutė Taljūnaitė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Lietuvos Socialinių tyrimų centras
doc. dr. Eglė Butkevičienė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Kauno technologijos universitetas
doc. dr. Jolanta Kuznecovienė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Leonardas Rinkevičius, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas
prof. dr. Vida Kanopienė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Mykolo Romerio universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo, Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Disertacijoje yra analizuojamas Lietuvos slaugytojų transnacionalus mobilumas tarp Lietuvos ir Norvegijos, kuris tampa jų (pra)gyvenimo būdu. Maždaug 60 proc. laiko slaugytojos praleidžia Norvegijoje, todėl įprastos jų sėslaus gyvenimo praktikos tampa padalytos tarp dviejų šalių. Jei anksčiau darbas ir santykis su šeima bei socialine aplinka apskritai buvo siejami tik su viena erdve – Lietuva, pradėjus dirbti Norvegijoje įprastų veiklų erdvės, laikas persitvarko ir suformuoja naują – mobilų (pra)gyvenimo būdą. Nuolat judėdamos tarp Lietuvos ir Norvegijos migrantės pradeda dalyvauti dviejų visuomenių gyvenime tuo pačiu metu. Tai keičia jų santykį su kilmės šalies socialine aplinka, kuriasi naujas statusas užsienio šalyje ir formuojasi nauji darbo ir laisvalaikio organizavimo įpročiai, o per tai (trans)formuojasi ir į transnacionalaus mobilumo procesą įsitraukusių moterų vaidmenys. Kitaip tariant, moterų vaidmenų (trans)formacijų procesas yra persipynęs su mobiliu (pra)gyvenimo būdu, tad tyrimo objektas yra moterų mobilaus (pra)gyvenimo būdo formavimasis ir socialinių bei ekonominių vaidmenų tipų jame raiška. Šioje disertacijoje yra teigiama, jog transnacionalus mobilumas, kaip būdas (pra)gyventi, slaugytojoms reiškia ne tik galimybę kurti asmeninę biografiją – įsigalinti, bet ir išlaikyti įgytą vartotojų statusą bei išvengti migrančių statuso, siejamo su socialine izoliacija užsienio šalyje ir sunkesnėmis galimybėmis pragyventi nei gyvenant mobiliai. Dėl patogaus vartojimo galimybių Lietuvoje, kurias teikia trumpalaikis darbas Norvegijoje, transnacionalus mobilumas tampa ne išgyvenimo strategija, bet būdu (pra)gyventi ir išlaikyti įgytą socioekonominį statusą.

Pateikimo data

2013 08 27

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku