LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vilniaus universitetas

Data ir laikas

2013m. vasario 15 d. 14 val.

Vieta

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Didžiojoje auditorijoje (214 kab.) (M.K. Čiurlionio 21/27, LT-03101,Vilnius)

Doktorantas

KĘSTUTIS PAPŠYS

Tema

Ekstremalių įvykių rizikos vertinimo kartografinės informacijos sistemos kūrimo metodologija (Fizinė geografija 06 P)

Mokslo šaka

-

Parengta institucijoje

Vilniaus universitetas

Vadovas

prof. dr. Giedrė BECONYTĖ (Vilniaus universitetas)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- doc. dr. Darijus VETEIKIS (Vilniaus universitetas)
prof. habil. dr. Algimantas ČESNULEVIČIUS (Lietuvos edukologijos universitetas)
prof. habil. dr. Paulius KAVALIAUSKAS (Vilniaus universitetas)
prof. habil. dr. Algimantas ZAKAREVIČIUS (Vilniaus Gedimino technikos universitetas)
prof. dr. Egidijus RIMKUS (Vilniaus universitetas)

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Eimuntas Kazimieras PARŠELIŪNAS (Vilniaus Gedimino technikos universitetas)
doc. dr. Donatas PUPIENIS (Vilniaus universitetas)

Su disertacija galima susipažinti

Vilniaus universiteto ir Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instiutuo bibliotekose

Skelbimą pateikė

Vida Dubonienė, (5) 2687095;   865556705, vida.duboniene@cr.vu.lt

Anotacija

Disertacijoje aprašoma ekstremalių įvykių vertinimo kartografinės informacinės sistemos kūrimo metodologija. Analizuojamos pasaulyje egzistuojančios kompleksinės rizikos vertinimo sistemos išryškinami jų trūkumai ir privalumai. Atliktos analizės pagrindu sukuriama originali daugeliu duomenų šaltinių pagrįsta kompleksinio rizikos vertinimo metodologija ir aprašoma autoriaus suprojektuota informacinė sistema leidžianti vertinti ekstremalių įvykių grėsmes ir riziką.
Sukurta metodologija apima kartografinės informacinės sistemos sudedamųjų dalių kūrimo ir diegimo metodiką. Aprašomi sistemos veikimui reikiamų duomenų tipai, jų surinkimas, ekstremalių įvykių duomenų bazės kaupimo principai, sukuriamas ekstremalių įvykių grėsmių skaičiavimo ir kelių grėsmių apjungimo į vieną sintetinę grėsmę modelis. Aprašomas rizikos ir grėsmės santykis ir rizikos vertinimo metodologija.
Disertacijoje taip pat pateikiama visos sistemos, veikiančios Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūroje, ir integruotos Lietuvos erdvinės informacijos portale projektas. Sistema išbandyta su Lietuvoje pasiekiamais ir realiai egzistuojančiais erdvinių duomenų rinkiniais. Pateikiami eksperimento metu gauti rezultatai, rodantys padidintų geologinių ir meteorologinių rizikos rajonus Lietuvoje.
Darbo pabaigoje pateikiamos metodologinės ir praktinės išvados apie metodų ir sistemos pritaikymą, patikimumą ir atitikimą standartams.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2013 01 16

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku