LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2012m. gegužės 11 d. 13 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Gedimino g 44 - 203 auditorijoje, Kaunas

Doktorantas

Leonas Tolvaišis

Tema

Politinės partijos ir tautinių mažumų politika 1991-2011 m.: Serbijos vengrų ir Estijos rusų atvejų lyginamoji studija (Politikos mokslai 02 S)

Mokslo šaka

Politikos ir administravimo (S170)

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

vadovas prof. dr. Stefano Bianchini (Bolonijos universitetas)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Šarūnas Liekis, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Algis Krupavičius, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Kauno Technologijos universitetas
prof. dr. Vello Pettai, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Tartu universitetas
prof. dr. Regina Jasiulevičienė, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Charles Szymanski, socialiniai mokslai, teisė 01 S, Mičigano valstybinis universitetas

Oficialieji oponentai:

dr. Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Jūratė Novagrockienė, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademija

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Šioje disertacijoje analizuojamos politinių partijų pozicijos ir praktika tautinių mažumų politikos srityje nuo daugiapartinių sistemų įvedimo iki šių dienų. Ypatingas dėmesys skiriamas partijų indėliui į tautinių mažumų politiką reglamentuojančios teisinės bazės kūrimą. Serbijos ir Estijos atvejų pasirinkimas grindžiamas tuo, kad abiejose valstybėse daugiapartinės sistemos buvo įvestos etnopolitinės mobilizacijos sąlygomis. Analizei pasirinktas „labiausiai skirtingų“ atvejų palyginimo metodas, siekiant ištirti, kokį ilgalaikį poveikį politinių partijų pozicijoms ir praktikai tautinių mažumų politikos srityje turėjo etnopolitinių problemų aktualumas daugiapartinės sistemos įvedimo metu. Analizuojama, kaip politinių partijų požiūrių ir praktikos tautinių mažumų politikos srityje polinkis į pastovumą veikia valstybinės tautinių mažumų politikos kaitos perspektyvas. Išskiriami politinių partijų politikos ribotumai tautinių mažumų politikos srityje. Tyrimas yra grindžiamas istoriniu institucionalizmu kaip pagrindine aiškinamąja teorija. Analizuojamos partijų programos, partijų tautinių mažumų politikos formulavimo institucinė struktūra, partijų idėjinių vertybių etniniai aspektai bei partijų inicijuotos įstatymų pataisos 20 m. laikotarpiu. Darbe atskleidžiama, kaip politinių partijų pozicijos ir praktika tautinių mažumų politikos srityje yra linkusi priklausyti nuo praeities patirties bei kaip politinių partijų politikos polinkis į inerciją veikia valstybių tautinių mažumų politiką.
Disertacija apginta

Pateikimo data

2012 04 11

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku