LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2011m. rugsėjo 30 d. 11 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitetas, K. Donelaičio g. 52 - 221, Kaunas

Doktorantas

Dainius Genys

Tema

Lietuvos pilietinės visuomenės ribos ir konfliktai dėl jų (Sociologija 05 S)

Mokslo šaka

Sociologija (S210)

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Leonidas Donskis, socialiniai mokslai, sociologija 05 S,Vytauto Didžiojo universitetas nuo 2009 11 18 mokslinis konsultantas prof. dr. Gintautas Mažeikis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vytauto Didžiojo universitetas.

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Vylius Leonavičius, socialiniai mokslai, sociologija 05 S,Vytauto Didžiojo universitetas.
prof. dr. Leonardas Rinkevičius, socialiniai mokslai, sociologija 05 S,Kauno technologijos universitetas
prof. dr. Arūnas Poviliūnas, socialiniai mokslai, sociologija 05 S,Vilniaus universitetas
prof. dr. Auksė Balčytienė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Jūratė Imbrasaitė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Arvydas Virgilijus Matulionis, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Lietuvos socialinių tyrimų centras
doc. dr. Eglė Butkevičienė, socialiniai mokslai, sociologija 05 S, Kauno technologijos universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Karolina Čepurnienė, 8 37 327946 , k.cepurniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Pilietinės visuomenės ribas galima nesunkiai apibrėžti kuomet kalbama apie institucionalizuotą jos dalį, t.y., analizuojant formalias pilietinės visuomenės organizacijas galima išsiaiškinti ką jos gali daryti, ką ir kaip daro, kokie saisto bendravimo su valdžia bei verslu santykiai bei kaip reglamentuojama jų struktūra. Kitaip sakant, pilietinė visuomenė gali būti apibrėžta aiškių įstatymų, nužyminčių jos ribas ir jų formavimo galimybes. Tuo tarpu problema iškyla kuomet bandoma aptarti neinstitucionalizuotos pilietinės visuomenės indėlį į pilietinės visuomenės ribų formavimą. Kyla klausimas kaip veikia neinstitucionalizuotos pilietinės visuomenės grupės, kokia yra jų tarpusavio ir jų santykių su valdžia bei verslu struktūra, kaip jos prisideda prie ribų formavimo?
Pilietinė visuomenė yra ne tik kooperacijos, solidarumo ir bendradarbiavimo sritis, pasižymėdama nuomonių ir idėjų pliuralizmu bei skirtingumu, kartu ji yra ir konfliktų tarp skirtingų subjektų sritis. Konfliktų metu, skirtingi pilietinės visuomenės veikėjai siekia atstovauti savus interesus. Konfliktų eskalacija ir deeskalacija, padeda atpažinti tam tikrų pilietinės visuomenės dalyvių interesų legitimaciją ir delegitimaciją, todėl konfliktų tyrimai, analizuojant dalyvių strategijas, veiklas, rezultatus ir jų sąsajas su poveikiu pilietinei visuomenei, tampa svarbiu pilietinės visuomenės ribų tyrimų pjūviu ir leidžia suprasti pilietinės visuomenės ribų formavimo aspektus. Konfliktų tyrimai padeda suvokti analizuojamo reiškinio organizacinę sandarą, formavimosi principus, integracinius veiksnius bei ribas, ką ir siekiama paaiškinti šioje disertacijoje.
Disertacija apginta

Pateikimo data

2011 08 31

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku