LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2011m. vasario 11 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, K. Donelaičio g. 52-422, Kaunas

Doktorantas

Irma Spūdytė

Tema

Bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos funkcionalumas: diegimo parametrai (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S 280 Suaugusiųjų mokymas, tęstinis mokymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Rimantas Laužackas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas (2005-2009 m.m.), prof. habil. dr. Kęstutis Pukelis, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas (2009-2010 m.m.)

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Laima Sajienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Pranas Žiliukas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija 09 T, Kauno technologijos universitetas
prof. dr. Asta Pundzienė, socialiniai mokslai, vadyba ir administravimas 03 S, ISM Vadybos ir administravimo universitetas
doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
dr. Lina Kaminskienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Teodoras Tamošiūnas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. 8 37 327 946, el.p.: d.saboniene@mt.vdu.lt

Anotacija

Atsirandančios naujos mokymosi galimybės ir būdai, darbo jėgos profesinis ir teritorinis mobilumas, švietimo ir darbo rinkos internacionalizacija ir kiti panašūs veiksniai lemia nacionalinės kvalifikacijų sąrangos poreikį. Pastaruoju metu bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos kūrimo ir diegimo klausimai tapo tarptautinės švietimo politikos išskirtiniu bruožu. Europos švietimo ir užimtumo politikos nuostatose, kurios išdėstomos Bolonijos proceso, Kopenhagos proceso bei kituose strateginiuose dokumentuose išryškinamas nacionalinių kvalifikacijų sąrangų kūrimo ir diegimo bei jų sąsajų su Europos lygmens kvalifikacijų sąrangomis reikšmingumas. Tačiau, nepaisant didelio susidomėjimo kvalifikacijų sąrangomis, nuolatinės tarptautinių organizacijų paramos jų kūrimui bei potencialios naudos, dažnai bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos diegimo procesai yra problemiški, o rezultatai neatitinka keliamų tikslų. Mokslinėje literatūroje fragmentiškai nagrinėjami požymiai, kurie potencialiai yra susiję su bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos veiksmingu funkcionavimu, tačiau nėra išskirti ir detalizuoti diegimo parametrai, kurie sudaro prielaidas jos funkcionalumui.

Šio tyrimo tikslas - pagrįsti bendrosios kvalifikacijų sąrangos diegimo parametrus, sąlygojančius jos funkcionalumą nacionaliniame kontekste. Disertacijoje apibrėžta bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos samprata, jos funkcijos ir paskirtis mokymosi visą gyvenimą kontekste, parengtas bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos diegimo modelis, pagrindžiant diegimo parametrus bei juos nusakančius kriterijus ir rodiklius. Bendrosios nacionalinės kvalifikacijų sąrangos diegimo parametrų reikšmingumas įvertintas Lietuvos kontekste. Tai atveria galimybes naujiems sistemiškiems tyrimams nacionalinių kvalifikacijų diegimo ir funkcionalumo vertinimo srityje.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2011 01 11

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku