LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2010m. sausio 28 d. 14 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, V. Sezemano auditorijoje (202 a.), Gedimino g. 44, Kaunas.

Doktorantas

Antanas Venckus

Tema

XX amžiaus tarptautinės krizės: Regioninio lygmens konfliktų tyrimas taikant saugumo kompleksų teoriją (Politikos mokslai 02 S)

Mokslo šaka

S 170 Politikos ir administravimo mokslai

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

doc. dr. Andžej Pukšto, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. dr. Liudas Mažylis, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Algis Krupavičius, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Kauno technologijos universitetas
prof. dr. Gintautas Mažeikis, humanitariniai mokslai, filosofija 01 H, Vytauto Didžiojo universitetas
doc. dr. Regina Jasiulevičienė, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. dr. Šarūnas Liekis, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Mykolo Riomerio universitetas

Oficialieji oponentai:

doc. dr. Tomas Janeliūnas, socialiniai mokslai, politikos mokslai 02 S, Vilniaus universitetas

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. 8 37 327 946, el.p.: d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Disertacijoje tyrinėjamos tarptautinės krizės, kilusios 1918–2001 m. Teorinėje darbo dalyje aiškinama tarptautinių krizių sąvoka (sąryšis su konfliktais ir karais), jų reikšmė išryškinama konfliktų dinamikos ir vidinės evoliucijos tyrimuose. Empirinėse tyrimo dalyse naudojami International Crisis Behavior (ICB) XX a. tarptautinių krizių statistiniai duomenys (atliekant 434-ių krizių kiekybinę ir lyginamąją analizę), kurių pagalba siekiama išsiaiškinti pagrindines jų kilimo ir eskalavimo priežastis, analizuojama jų įtaka tarptautinės sistemos stabilumui, tyrinėjamos regioninės tendencijos, testuojami konfliktų kilimo teoriniai modeliai.

Šia disertacija siekiama taikant regioninio saugumo kompleksų teoriją išsamiai analizuoti XX a. tarptautines krizes, atliekant duomenų kiekybinę statistinę ir tarpregioninę lyginamąją analizę; pritaikyti tarptautinių krizių regioninio lygmens empirinės analizės duomenis gilesniems konfliktų regionalizacijos tyrimams, pasirinktų tarptautinės sistemos problemų (stabilumo, poliariškumo) analizei ir konfliktų teoriniams modeliams testuoti.

Disertacijoje gilinamasi į visapusiškai dar neišplėtotus konfliktų tyrimų aspektus, susietus su XX a. tarptautinėmis krizėmis. Akcentuojami konfliktų ypatumai, kilimą ir dinamiką lemiantys faktoriai ir problematika, lyginant juos laiko (Versalio sistema – tarpukaris – daugiapoliarinė sistema, Šaltasis karas – bipoliarinė sistema ir laikas po Šaltojo karo pabaigos – unipoliarinė sistema) ir teritorijos (regionų – saugumo kompleksų) dimensijų atžvilgiu. Tokia tarptautinių krizių analizė – gana naujas analitinis žvilgsnis į (vykusius ir tebevykstančius) pasaulio konfliktus per jų regioninės dimensijos prizmę.

Disertacija apginta

Pateikimo data

2009 12 28

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku