LMT
 
 

 

 

 

Paskelbti apie disertacijų gynimus ir konkursus eiti pareigas

Disertacijų gynimų duomenų bazė

Skelbianti institucija

Vytauto Didžiojo universitetas

Data ir laikas

2008m. gruodžio 5 d. 10 val.

Vieta

Vytauto Didžiojo universitete, K. Donelaičio g. 52 - 422, Kaunas

Doktorantas

Ilona Tandzegolskienė

Tema

Mokslų daktaro kvalifikacijos projektavimas: edukologijos doktorantūros atvejis (Edukologija 07 S)

Mokslo šaka

S280 suaugusiuju mokymas, testinis mokymas

Parengta institucijoje

Vytauto Didžiojo universitetas

Vadovas

prof. habil. dr. Rimantas Laužackas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas

Disertacijos gynimo taryba:

Pirmininkas- prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Audronė Juodaitytė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Šiaulių universitetas
prof. habil. dr. Ona Tijūnėlienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Klaipėdos universitetas
prof. dr. Nijolė Večkienė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. habil. dr. Marijona Barkauskaitė, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Vilniaus pedagoginis universitetas

Oficialieji oponentai:

prof. dr. Romualdas Malinauskas, socialiniai mokslai, edukologija 07 S, Lietuvos kūno kultūros akademija

Su disertacija galima susipažinti

Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo ir Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekose

Skelbimą pateikė

Daiva Sabonienė, tel. - 8 37 327 946, el. p. - d.saboniene@art.vdu.lt

Anotacija

Rengiant doktorantūros programas, akcentuojamas tarpdisciplininių studijų organizavimas ir perkeliamų įgūdžių formavimas – taip siekiama patenkinti platesnės darbo rinkos poreikius. Siūloma parengti vienodą Europos aukštojo mokslo kvalifikacijų sistemą ir stiprinti aukštojo mokslo erdvę bendradarbiaujant universitetams. Mokslo kvalifikacijų pripažinimas laikomas viena iš pagrindinių užduočių; akcentuojamos doktorantūros lygio kvalifikacijos, kurios turi būti suderintos su vienoda Europos aukštojo mokslo kvalifikacijų sistema. Pagrindiniu daktarų rengimo komponentu laikoma mokslo pažanga atliekant originalius tyrimus.

Kalbant apie mokslininkų rengimą, pasigendama visiems vienodų reikalavimų, daktaro kvalifikacijos lygmens aprašo – dokumentų, kurie galėtų padėti numatyti, kokie gebėjimai jau turi būti įgyti iki doktorantūros studijų pradžios, ir padėtų doktorantams įsivertinti, kokių gebėjimų trūksta ir / ar kokių žinių ir gebėjimų svarbu įgyti siekiant sėkmingai dirbti pasirinktos edukologijos krypties mokslinį darbą. Siekiant didinti sinergiją tarp aukštojo mokslo ir kitų mokslo tyrimų sričių, Bolonijos proceso dokumentuose siūloma mokslų daktaro lygmens kvalifikacijas derinti su bendra Europos aukštojo mokslo erdvės kvalifikacijų sistema ir doktorantūros studijų metu taikyti rezultatus akcentuojantį mokymą. Apibrėžiant tyrimo problemą, reikėtų akcentuoti tai, kad integruojantis į Europos struktūras, svarbi yra aukštojo mokslo ir profesinės veiklos sistemos sąveikos analizė, kvalifikacijų ir kompetencijų tyrimų metodologija: ja siekiama apibrėžti mokslų daktaro veiklos sritis ir sudedamąsias kvalifikacijos dalis. Visa tai reikalauja vadovautis bendrais reikalavimais, apibrėžiamais mokslų daktaro kvalifikacijos apraše. Tokio aprašo nebuvimas ir yra pagrindinė tyrimo problema.

Apžvelgiant mokslų daktaro kvalifikacijos lygio veiklą pagal sudėtingumą, savarankiškumą ir kintamumą, galima pastebėti, kad šiame lygmenyje savarankiškai priimami sprendimai yra strateginės reikšmės. Priimant sprendimus, tuo pačiu metu vadovaujama inovatyvių sprendimų kūrimui ir įgyvendinimui, inicijuojama nauja veikla, savarankiškai kuriami nauji veiklos atlikimo standartai. Mokslų daktaro veikla susijusi su naujų procesų, veiklos metodų, technologijų kūrimu, socialinių ir ekonominių procesų inicijavimu ir strateginiu valdymu.Disertacija apginta

Pateikimo data

2008 11 05

 
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku